Поради

Мігрень – не просто головний біль: симптоми і як з нею боротися

До поширених нервово-судинних захворювань, що порушує адаптацію людини, відноситься мігрень. Причинами її виникнення зазвичай стає порушення функціонування кровоносних судин і нервових волокон. Вона проявляється сильними, нападоподібними і наростаючими головними болями, періодичними або регулярними, з одного боку голови – зліва чи справа. Напади можуть тривати від кількох годин до кількох днів, а звичні таблетки найчастіше не допомагають.

Як правило, болі посилюються при рухах, їх супроводжує нудота, блювота і навіть озноб, непереносимість світла, звуків і запахів. Ігнорувати такий стан не можна, оскільки захворювання не просте. Для його лікування успішно застосовуються препарати від мігрені з цілеспрямованою дією.

Патологічна реакція судин головного мозку є досить складним функціональним розладом. При сильних болях людина стає марним як на роботі, так і вдома, не може повноцінно відпочивати і вести нормальний спосіб життя. Тривалі і виражені болісні напади можуть призводити до серйозних наслідків. В тому числі, до розвитку мігренозного інсульту – гострої форми порушення кровообігу головного мозку, до Мігренозний інфаркту та епілептичних нападів. Звернути увагу на симптоми потрібно в тому випадку, якщо голова болить кілька днів в тиждень або щодня, а тривалість кожного наступного нападу збільшується. Щоб серйозний недуга не спровокував ускладнення, використовуються препарати від мігрені, які спеціально створені для боротьби з цим захворюванням.

Препарати від мігрені: що про них треба знати

Найголовніше правило – ніякого самолікування і повна відповідальність:

лікарські засоби не можна призначати собі самостійно без консультації лікаря,

необхідно звернутися за допомогою до фахівця і пройти медичне обстеження для уточнення діагнозу,

з урахуванням індивідуальних потреб потрібно підібрати ефективний препарат, який не заподіє шкоди організму,

перед використанням слід уважно вивчити інструкцію.

На відміну від інших знеболюючих, ліки від мігрені не просто блокують біль. Що входять до складу активні компоненти також впливають на механізм розвитку нападів для усунення симптоматики. Крім коштів, які допомагають впоратися з болем, існують ліки для профілактики. Вони діють превентивно, запобігаючи криз і відповідне критичний стан.

Підхід до лікування має бути комплексним, починатися зі здорового способу життя без стресів і переживань, з правильного харчування і хорошого сну. У зниженні частоти атак і ослабленні вже почалися добре допомагає легкий масаж шиї, ароматерапія, голкорефлексотерапія. Відповідні ліки призначають, якщо головні болі не викликані перепадами атмосферного і артеріального тиску, травмами і захворюваннями головного мозку, інсультом. Засоби, які ефективно усувають напади у одних пацієнтів, можуть виявитися безсилими у інших або втратити згодом свою результативність. Це пов’язано зі складністю розладу, який потребує своєчасного і грамотного підходу до лікування.

Голос Сокальщини на GoogleNews