Поради

П’ять питань, що цікавлять людей при рішенні встановити натяжні стелі

Скільки часу можуть прослужити натяжні стелі?

Натяжні стелі користуються популярністю уже декілька десятиліть, передусім через їх практичність, привабливий зовнішній вигляд і тривалий термін служби. Звісно, ці характеристики притаманні тільки якісним полотнам. Тому, плануючи замовляти конструкцію, слід обирати надійні компанії з хорошим портфоліо та сертифікатами якості. Так, за посиланням https://www.briton.com.ua/lviv/ можна замовити у Львові натяжні стелі від виробника, і бути впевненими у якості.

В загальному, терміни експлуатації складають близько 10 – 15 років. Полотна із щільного ПВХ можуть зберігати початкові характеристики й до 20 років. Точні терміни (при дотриманні правил догляду і безпечного поводження з полотном) вказує виробник, надаючи офіційну гарантію.

Що впливає на терміни експлуатації?

Цей показник залежить від багатьох моментів:

  • Якості матеріалів, додаткових елементів і аксесуарів.
  • Правильної установки. Оптимально, щоб цією справою займались досвідчені професіонали, які мають у розпорядженні все необхідне для роботи.
  • Дотримання температурних режимів. Верхню і нижню межу температури, яку може витримати полотно, вказує виробник. У житлових квартирах чи будинках проблем із цим не виникає, а от якщо стеля встановлюється у неопалюваних приміщеннях чи тих, де використовується обладнання, яке суттєво підвищує температуру повітря (майстерні й т.д.), потрібно уточнити у компанії-виробника, чи перенесе підвісна стеля такі умови. Встановлюючи освітлення, потрібно підбирати лампочки, які не виділяють тепла – звичні лампи розжарювання не підходять.

Вкрай важливо правильно доглядати за полотном, не застосовуючи агресивних хімічних засобів, не допускаючи контакту із гострими предметами та не докладаючи в процесі фізичних сил (плівка чи тканина може не витримати натиску, чи інтенсивного тертя). Якщо в кімнаті живуть діти, слід попередити їх, щоб були обережні під час ігор та розваг.

Чи може полотно з часом провисати?

При правильній установці та відповідних нормам матеріалах таких неприємностей не виникає. Мінімальне провисання, непомітне неозброєним оком, іноді буває, і таке явище називається «технічним провисанням». Це не дефект, а невелика особливість. У багаторівневих конструкціях провисань практично не буває.

Які фактори можуть призвести до пошкодження натяжної стелі?

Найчастіше пошкодження виникають з таких причин:

  • Провисання полотна або його розрив. Як уже згадувалось, проблема може виникнути через неправильний монтаж натяжних стель або неякісний матеріал.
  • Протікання зверху. У випадку затоплення слід діяти дуже обережно, щоб не зіпсувати конструкцію. Краще за все викликати спеціалістів, які зіллють воду за допомогою спеціального устаткування, просушать полотно і відновлять його попередній вигляд.
  • Механічні та хімічні впливи. Неакуратність під час чищення, непідходящі засоби, удари чи контакт з гострими предметами – все це здатне нашкодити цілісності полотна.

У випадку, коли стеля в кімнаті оформлена плівкою ПВХ, краще не ризикувати високо підносити до стелі бенгальські вогні й використовувати хлопавки у приміщенні, і треба бути особливо обережним, відкриваючи шампанське – хоча використання цих святкових атрибутів й не спричинить значних ушкоджень, однак може зіпсувати зовнішній вигляд поверхні.

У яких випадках натяжні стелі не можна монтувати?

Натяжні стелі з ПВХ не використовуються у приміщеннях з високими температурами або їх частими чи/та різкими перепадами – у саунах, лазнях і т.д. , особливо, якщо стіни невисокі. Це саме стосується дач, які не опалюються взимку, відпочинкових будиночків, не утеплених балконів. Стосовно ж варіантів із тканини, вони більш стійкі до впливів температури, і зазвичай витримують від – 40 до +50 градусів за Цельсієм. Абсолютним «протипоказанням» до встановлення будь-якого типу натяжних стель є агресивне до матеріалів середовище у приміщенні, висока імовірність механічних пошкоджень. Тобто, в промислових цехах, СТО, майстернях чи інших приміщеннях з такими умовами доцільно обрати інший варіант оформлення стель.

Голос Сокальщини на GoogleNews