Поради

Poco X3 Pro: середньобюджетний смартфон з «флагманським серцем»

Свій дочірній бренд Poco провідний виробник гаджетів Xiaomi заснував у 2018 р. Першим смартфоном серії, як повідомляє Wookie.UA, стала модель F1, що працювала на топовому на той час процесорі Snapdragon 845, а коштувала значно дешевше відомих флагманів. У 2021 році під маркою Poco випускаються не тільки флагманські, але й моделі середнього рівня. Однією з таких є остання новинка компанії – смартфон Poco X3 Pro, презентований 22 березня.

Комплектація

Комплектація Poco X3 Pro нічим не відрізняється від стандартного набору смартфонів Xiaomi. В комплекті так само йде зарядний пристрій, кабель USB, скріпка, щоб діставати SIM-лоток, а також прозорий силіконовий чохол, що вбереже смартфон від подряпин на початку користування.

Дизайн

Зовнішній вигляд Poco X3 Pro майже повністю повторює дизайн моделі 2020 року Poco X3 NFC. Задня панель виготовлена з пластику. Пластиковий і модуль камери, але його оформлення дуже оригінальне.

Рамки на лицьовій панелі не дуже тонкі, але й не занадто широкі. Фронтальна камера розміщена у круглому отворі, розташована по центру у верхній частині дисплею. В смартфоні використане захисне скло Gorilla Glass 6.

Сканер відбитків пальців знаходиться на правому ребрі корпусу та поєднується з кнопкою вмикання/блокування пристрою. Як і належить датчикам цього типу, він працює швидко і точно.

Корпус має рівень захисту IP53, тому повністю водонепроникним його назвати не можна. Якщо пристрій потрапить під дощ або на нього проллється кава – він не постраждає, але повністю занурювати його у рідину не можна.

Poco X3 Pro досить зручно лежить у руці та поміщається в кишені, хоча це далеко не найтонший та не найлегший апарат. Керувати однією рукою загалом реально, не зважаючи на 6,67-дюймову діагональ.

Дисплей

Екран розміром 6,67 дюйма виконано за технологією IPS та має роздільну здатність Full HD+. Дисплей підтримує частоту оновлення 120 Гц, а його сенсор зчитує дотики з частотою 240 Гц. Ті, хто полюбляє мультимедійний контент, будуть задоволені підтримкою розширеного динамічного діапазону HDR10.

Максимальна яскравість, згідно з замірами GSMArena, становить 458 ніт, в автоматичному режимі – 534 ніт. Це трохи нижчі показники, аніж у попередника Poco X3 NFC. Зате контрастність у новинки вища: 1401:1 проти 1299:1. На гідному рівні і мінімальна яскравість: вона становить 0,9 ніт, тобто вночі телефон не буде сліпити очі, якщо користувачу захочеться подивитися час чи прочитати сповіщення.

Дисплей Poco X3 Pro підтримує адаптивну частоту оновлення з максимальним значенням 120 Гц. При вмиканні цього режиму інтерфейс операційної системи спрацьовує більш плавно, аніж при стандартному оновленні у 60 Гц. Під час перегляду відео у додатку Amazon Prime частота піднімається до 90 Гц. В деяких іграх, наприклад, Mortal Kombat, Dead Trigger 2, дисплей використовує максимальний рівень у 120 Гц.

Продуктивність

Poco X3 Pro – перший у світі смартфон, що побудований на базі процесору Qualcomm Snapdragon 860. Хоча новим цей чіпсет назвати важко, оскільки від є модифікацією Qualcomm Snapdragon 855+ родом ще з 2019 року. Але в чіпсеті прибрали 5G-модем, додали підтримку дисплеїв з підвищеною частотою оновлення та 16 Гб оперативної пам’яті замість колишніх 12 Гб. Решта лишилась незмінним: 8 ядер Kryo 485 з частотою до 2,96 Гц та графічний прискорювач Adreno 640.

Враховуючи те, що Snapdragon 855+ у свій час був найбільш продуктивною апаратною платформою для Android-смартфонів, можна сміливо заявити: користувачі Poco X3 Pro протягом усього часу експлуатації пристрою не будуть відчувати нестачу потужності навіть у найбільш вибагливих додатках та іграх.

Конфігурацій оперативної пам’яті дві: 6/128 Гб та 8/256 Гб. Роз’єм для розширення пам’яті є (для microSD), але він суміщений зі слотом для другої SIM-карти.

Автономність

Джерелом живлення для Poco X3 Pro є акумулятор місткістю 5160 мА*год. Це дає смартфону можливість працювати до 4 діб без поповнення заряду, в залежності від виду активності користувача. Ввімкнення частоти оновлення 120 Гц суттєво не впливає на споживання енергії.

В комплекті передбачений зарядний пристрій потужністю 33 Вт. Заряд з 0 до 100% він зможе поповнити всього за 1 годину.

Комунікації

Poco X3 Pro не підтримує мережу 5G, але це не принципово, оскільки оператори її теж не підтримують. Підтримки Wi-Fi 6 також не має, але Wi-Fi 5 працює в повній мірі на частотах 2,4 та 5 ГГц. Передбачений вбудований адаптер для Bluetooth 5.0 та інфрачервоний порт для використання смартфону в якості пульту дистанційного керування телевізором та іншою домашньою технікою. В смартфоні є аналоговий на 3,5 мм роз’єм для навушників, хоча для ігор та перегляду фільмів їх використовувати не обов’язково: встановлені стереодинаміки дають звук непоганої якості.

Камери

Задня камера Poco X3 Pro включає три модулі. Роздільна здатність основного датчика становить 48 МП, що дозволяє записувати відео у форматі 4К@30fps та 1080@120 fps. Два інші – на 8 Мп та 2 МП, плюс датчик глибини на 2 Мп. Фронтальна камера базується на 20 Мп сенсорі.

Висновок

При ціннику у 250 євро Poco X3 Pro оснащений потужним флагманським процесором, якого вистачить для найбільш вибагливих ігор з максимальними налаштуваннями. Екран поступається сучасним топовим моделям, але для свого сегменту в нього ледь не найкращі показники. Радують також і камери, наявність microSD та якісний звук. Все це робить Poco X3 Pro потенційним кандидатом у бестселери 2021 року.

Голос Сокальщини на GoogleNews