Поради

Правильний захист мотоцикліста: види шоломів та їх експлуатація

Основний засіб захисту мотоцикліста – шолом. Іноді його одягають лише для того, щоб уникнути адміністративних порушень. Однак такий елемент потрібно використати, щоб унеможливити отримання серйозних травм голови у разі ДТП. Вибирають шолом відповідально, адже сьогодні є дуже багато дешевих аналогів. Часто їх набувають лише через те, що вони влаштовують за ціною. Однак вони не задовольняють вимог безпеки, тому не здатні забезпечити надійний захист голови при ДТП.

Різновиди виробів та їх особливості

Головні критерії поділу шоломів на види полягають у дизайні та особливостях застосування для відповідних завдань. Вони поділяються на такі різновиди:

  • Відкриті. Найпростіші модифікації, які відрізняються легкістю та низьким рівнем захисту. Використовувати їх можна лише під час їзди на малокубатурних мотоциклах. Пристрої захищають такі частини голови, як потилична, лобова та тім’яна. Обличчя та підборіддя при цьому залишаються відкритими та незахищеними.
  • Інтеграли. Такий шолом для мотоцикла характеризується високим ступенем захисту. Він призначений для екстремальної їзди бездоріжжям. Вироби мають закриту конструкцію, тому добре захищають голову гонщика. Інша назва інтегралів – фулл-фейс. Переваги моделей: хороша звукоізоляція, мінімальна кількість частин, що зношуються, вдала аеродинаміка.
  • Модуляри. Їх ще називають удосконаленими моделями інтегралів. Не тільки добре захищають голову, але й відрізняються підвищеною зручністю експлуатації. Використовуються такі модифікації виробів для подорожей будь-які відстані.
  • Кросові. Вони відносяться до вузькоспеціалізованих моделей. Призначені під класи крос та ендуро.
  • Відрізняються від попередніх модифікацій наявністю посиленої підборіддя та козирка. Вони позбавлені візора, тому що його роль виконують спеціальні кросові окуляри. Відкрита форма виробів має значний недолік – підвищена шумність, але забезпечується вентиляція.

Вирізняються вироби за матеріалами, з яких їх виготовляють. Вони бувають наступних різновидів: з термопласту, композитні, полікарбонатні, скловолоконні, карбонові. Від виду матеріалу, з якого виготовлено зовнішню частину, залежить вартість шолома.

Особливості правильної експлуатації

Купуючи мотоцикл, одразу ж потрібно придбати шолом. Для цього слід відвідати мотомагазин та вибрати відповідний варіант засобу захисту для голови. Після покупки важливо дотримуватись експлуатаційних вимог:

  • починати рух на мотоциклі лише після того, як захисний елемент буде зафіксовано на голові;
  • завжди очищати візор від забруднень;
  • не модернізувати;
  • виключити ймовірність використання виробів, що побували у ДТП.

Правильно обраний шолом та дотримання вимог щодо його експлуатації гарантують повну безпеку, виключають ймовірність отримання тяжких травм голови.

Голос Сокальщини на GoogleNews