Поради

Про побутові рекуператори простими словами

Рекуператор для будинку: просто про складне

Що таке рекуператор і для чого він потрібен? Доступно відповідаємо на найчастіші запитання про рекуператорах.

Людині, яка не знає про те, що таке рекуператор, це слово може здатися складним. Насправді, воно означає популярний зараз вентиляційний прилад. Купити рекуператори можна на сайті інтернет-магазину Вентс, а з цієї статті ви дізнаєтеся всю потрібну інформацію про ці пристрої.

Що таке рекуператор повітря

Рекуператор це побутовий прилад, яка відповідає за циркуляцію повітря. Пристрій допомагає поступово оновлювати повітря в приміщенні, нагнітаючи свіжий ззовні і виводячи відпрацьований. Особливість кожного рекуператора – наявність теплообмінника. Ця деталь дозволяє зберігати усередині приміщень тепло в зимовий час і прохолоду – в літній. Завдяки цьому зменшуються витрати на опалення.

Для чого потрібні додаткові вентиляційні системи

У будь-якому багатоквартирному будинку передбачена загальна вентиляція, але вона ефективна тільки в тому випадку, якщо всередину надходить приплив повітря. Якщо не відкривати вікна, то циркуляції не буде, і в квартирі стане душно.

Однак влаштовувати провітрювання в зимовий час означає втрачати тепло. Щоб уникнути цієї проблеми, можна встановити рекуператор – він буде поповнювати запас свіжого повітря без тепловтрат. Залежно від типу, прилад буде працювати на витяжку, приплив свіжого повітря або в обох режимах відразу. При цьому рекуператор може очищати повітря від алергенів, забруднювачів, диму і газів.

Енергозбереження при установці рекуператора досягається за рахунок того, що тепло повітря, що виходить нагріває повітря, що надходить всередину. У літню пору той же принцип працює в зворотну сторону, не дозволяючи приміщень занадто прогріватися.

Як працює теплообмінник рекуператора

Існують вентиляційні системи з вбудованими нагрівальними елементами. На відміну від них, рекуператори можуть обходитися без активного нагрівання. Замість цього в них використовується пористий теплообмінник з теплоємних матеріалів.

Як аналог можна використовувати звичайний шарф. Поки людина робить видих, тепло акумулюється між ворсинками і потім нагріває повітря при вдиху. Точно так же працює реверсний рекуператор, по черзі включаючись на витяжку і на приплив, а теплообмінник виступає в ролі «шарфа».

Огляд рекуператора Prana 150 Eco Life

ККД моделі становить 95%. Рекуператор підходить для роботи в приміщеннях площею до 60 кв2. Споживання енергії становить від 4 кВт. Обсяг повітря на приплив становить 105 м3 / год, а на витяжку – 97 м3.

Головні переваги рекуператора Prana 150 Eco Life:

  • автоматичний режим роботи;
  • наявність VOC датчика;
  • ефективне споживання енергії;
  • безшумна робота;
  • стійкість до перепадів напруги.

Замовивши рекуператор, ви зможете заощадити на опаленні житла і бути впевненим, що в квартирі завжди буде свіже повітря.

Голос Сокальщини на GoogleNews