Поради

Prozorro.Продажі: як карантин відбився на запуск нових ринків

Чи змінився режим роботи системи Prozorro.Продажі з початком карантину? Як це відбилося на запуск нових ринків? Зменшився попит на лоти і які плани у керівництва майданчика на найближче майбутнє? Про все це розповів директор ДП «Prozorro.Продажі» Олексій Соболєв.

Які поновлення очікуються в системі Prozorro.Продажі?

З початком карантину команда швидко перейшла на віддалений режим і продовжує працювати так само оперативно, як і раніше. Триває підготовка нових проектів до запуску, а також підготовка майданчика до отримання сертифіката відповідності КСЗІ (комплексної системи захисту інформації). Даний сертифікат стане офіційним підтвердженням того, що система комерційних і державних закупівель захищена від можливих кібератак. Для цього існуючу технологію оновлюють, перебудовують і оптимізують. Також до кінця року її планують перенести з хмарних серверів Amazon на сервери в Україні. Це допоможе запустити багато нових зручних функцій, і прискорити роботу маркетплейса.

Які зміни відбулися на ринках, представлених на Prozorro.Продажі?

Команда майданчики активно працює над розвитком нових проектів, хоча багато хто з них поставлені на паузу, в тому числі і через карантину. Це такі ринки:

  • Ринок оренди. Його запуск очікується в кінці травня, після прийняття Кабміном постанови про оренду.
  • Ринок лісу – тимчасово поставлений на паузу, так як основний постачальник лісу Prozorro.Продажі – Державне агентство лісових ресурсів України – призупинило участь в онлайн аукціонах Прозоро.
  • Ринок торгів за процедурами банкрутства – запускався в останні кілька місяців, але зараз також поставлений на паузу. В цей час команда продовжує готувати серію тренінгів, які допоможуть майбутнім користувачам користуватися можливостями даної площадки.
  • Ринок з розподілу квот підтримки для сфери енергетики. Поставлено на паузу до тих пір, поки Міненергетики закінчить переговори з інвесторами. Очікується, що перші аукціони з’являться вже в середині 2020 року.
  • Ринок продажу майна від прикордонної служби, за яким не повернулися господарі. Зараз він працює в тестовому режимі з метою зібрати статистику і оцінити попит на дані товари.

Ті ринки, які стабільно працювали до карантину, продовжують свою роботу і зараз. Люди звикли користуватися онлайн-сервісом для проведення торгів. Що стосується попиту, то він відчутно не змінився: покупці знаходяться і на маленькі і на великі лоти так само, як і раніше. Найпопулярнішими активами залишаються автомобілі, нерухомість і земельні ділянки – тут нічого не змінилося. Єдине – самі організатори дещо знизили кількість виставлених лотів. Аналізуючи всі перераховані чинники, команда передбачає, що в 2020 році обсяг продажів буде таким же, як і в 2019 році, і складе не менше 9-10 млрд гривень.

Голос Сокальщини на GoogleNews