Поради

Різновиди свердловинних насосів

У спеціалізованих магазинах можна купити свердловинний насос будь-якого типу. Таке обладнання відрізняється по конструкції, сфері застосування, призначенням, розмірами і параметрами потужності. У його склад входить електромотор, вал, ущільнювачі, підшипники, а також робочі колеса, що встановлюються в герметично закриті корпусу з усмоктувальними і напірними патрубками. Для створення повноцінної системи водопостачання використовується запірна арматура, шланги, зворотний клапан.

види обладнання

Це обладнання класифікують за кількома параметрами, одним з яких є місце установки (надземне, в свердловині і ін.):

  • Занурювальні. Ці моделі опускаються в трубу свердловини. Відрізняються довговічністю за рахунок того, що мотор охолоджується за допомогою рідини. Виготовляються в діаметрі 70-120 мм і більше, що вимагає підбирати потрібний варіант для конкретної свердловини.
  • Поверхневі. Встановлюють на поверхні поруч з розтрубом. Водозабірний шланг занурюється в вододжерела. Такі моделі застосовують, якщо глибина забору не більше 8 м, при цьому в перекачується рідини відсутні абразивні і довгі волокнисті включення. На такі пристрої можна встановлювати виносні інжектори, щоб збільшити відстань до дна джерела. Це обладнання можна поєднувати з гідроакумуляторами, автоконтроллерамі.

За сферою застосування свердловинні моделі можуть бути промисловими (трифазні, однофазні на 220 В, продуктивність яких становить до 100 м / хв, потужність – до 1,5 кВт) або побутовими. Останні використовуються для поливу грядок і інших господарських потреб.

Основні моменти вибору

Щоб правильно підібрати відповідний агрегат, необхідно враховувати такі фактори:

  • Глибина водозабору. При глибині свердловини до 8-10 м і відсутності абразивних компонентів, довговолокнистих включень варто купувати поверхневий варіант. Якщо водоисточник глибший, потрібно купувати погружной.
  • Відсутність домішок в перекачується рідини. Якщо їх наявність допускається, потрібно вибирати відцентровий агрегат. Для чистої води, але наповненою газами – вібраційний.
  • Тип забору води. Для відкачування рідини з колодязя потрібно використовувати шнекові або вібраційні моделі. Для глибоких вододжерел – відцентрові.
  • Діаметр свердловини. В цьому випадку не має значення, який тип насоса обраний. Важливо врахувати діаметр – до 90 мм, в межах від 90 до 110 мм і більше 110 мм.
  • Призначення. Для побутового використання найкраще підійде однофазний двигун, який можна купити тут.

Правильний вибір забезпечити довговічність і практичність в застосуванні свердловинного насоса, а також комфорт під час його експлуатації.

Голос Сокальщини на GoogleNews