Поради

Сергій Токарєв поділився думками про розвиток українських військових технологій

Безпілотники, системи радіоелектронної боротьби та системи аналітики — саме ці військові технології активно розвиватимуть найближчим часом в Україні. Війна з росією не закінчиться за місяць чи рік – вона надовго, а тому важливо сфокусуватись на розвитку військової сфери. Про це розповів Сергій Токарєв — засновник технологічної компанії Roosh.

Сьогодні Україна має забезпечити себе необхідними засобами захисту від атак росії будь-якого формату. Саме тому розвиток військових технологій настільки важливий. Це стосується не лише використання нового, а й переобладнання старого, радянського озброєння. Один з прикладів цього — українська модернізована система протиповітряної оборони. Завдяки їй, дрони Shahed можна виявити за звуком на великій відстані. Важливою є й модернізація старих дронів: сьогодні українські БПЛА здатні пролетіти 1200 км, не потрапляючи на радари росіян.

На думку Сергія Токарєва, саме безпілотники є критично важливими для України, адже вони дозволяють здійснювати розвідку та атакувати противника, не ризикуючи особовим складом. Тому сьогодні така техніка користується попитом: наприклад, в рамках проєкту “Армія дронів” держава виділила 20 мільярдів гривень на закупівлю дронів українського виробництва.

Технології з дистанційним керуванням загалом стануть трендом мілітарі-сфери України. Зокрема, можлива розробка автономних танків. Попри те, що такі машини значно дорожчі, ніж наявні сьогодні в України, це зможе зберегти життя нашим воїнам. Але мова йде не лише про сьогоднішню війну. Сергій Токарєв переконаний: у майбутньому, будь-який потенційний воєнний конфлікт у світі буде повністю безпілотним. Завдяки цьому людство втрачатиме менше живої сили на полі бою.

На думку бізнесмена, важливим етапом у розвитку українських військових технологій є запуск military tech кластеру, про який оголосив Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Війна з росією не закінчиться найближчим часом, а сама країна-агресор, як ми можемо бачити, не втрачає підтримки певних міжнародних компаній і навіть держав. Саме тому необхідно приділяти велику увагу розвитку військових технологій — та підтримувати фахівців, які дозволяють нам бути на крок попереду противника.

Український IT-сектор вже активно залучений до розвитку military tech напрямку. Наші експерти працюють над автономними системами керування дронами, системами радіоелектронної боротьби та аналізують супутникових знімків. Хоча компанія Roosh, засновником якої є Сергій, не залучена до таких проєктів, сам бізнесмен бере участь у суміжних напрямках — і як спонсор, і як менеджер.

“Ми маємо усвідомити, що війна надовго, що агресивний сусід нікуди не дінеться. У моєму розумінні найстрашніше станеться не сьогодні, а у наступні 5-10 років. Зрозуміло, що зараз росія програє, росіяни не переживуть це приниження і буде спроба реваншу. Питання, що ми зробимо, щоб йому запобігти”, – наголошує Сергій Токарєв.

Бізнесмен зазначає: сучасний світ вже майже століття не бачив війни такого масштабу, як та, що сьогодні відбувається в Україні. А враховуючи те, які технології застосовуються сьогодні, російсько-українська війна є абсолютно унікальною.

Голос Сокальщини на GoogleNews