Поради

SFP модулі – що це таке, для чого вони потрібні і як вибрати

Такий пристрій, як SFP модуль, є трансивер (приймач) для ВОЛЗ (волоконно-оптичних ліній зв’язку) і має вигляд малогабаритного пристрою в прямокутному корпусі з металу. Купити SFP модуль за вигідною вартості можна в Інтернет-магазині постачальника мережевого устаткування по всій Україні EServer.

З одного боку SFP модуля знаходяться контакти, які потрібні, щоб з’єднатися зі основного обладнання (наприклад, це може бути роутер). Зі зворотного боку пристосування є спеціальні порти для оптичного кабельного підключення, закриті заглушкою.

Роз’єм класичного зразка в модулі відноситься до уніфікованого коннектор RJ-45 (8P8C), сумісного з практично будь-яким обладнанням сучасних мереж.

Модуль оптичний – активне мережеве пристрій, тому він вимагає електроживлення і також виробляє тепло. Це слід враховувати при Багатопортовий підключенні модулів.

Для чого використовують SFP модулі

Якщо в мережевому обладнанні є порт для підключення трансивера, це дає наступні можливості:

  • Здійснити підключення ділянки локальної мережі, що розташовується на дистанції понад 100 метрів, без допоміжного підсилювача;
  • Обійтися без застосування модемного пристрою PON, здійснюючи під’єднання до оптичного провайдеру;
  • Прискорити дальність дії і пропускну здатність з’єднання завдяки можливостям оптоволокна.
  • Також модулі SFP розрізняються по ряду технічних характеристик.

Які бувають оптичні модулі

Головна відмінність моделей SFP модулів між собою – це їх форм-фактор. Всього виділяється за цією ознакою два види модулів:

  • SFP;
  • SFP +.

При цьому таких вже принципових відмінностей ці види між собою не мають. За рахунок цього випускають компанії можуть постачати обладнання для мережі універсальними гніздами для трансиверів обох видів.

Найчастіше в сучасних пристроях стоять порти для модулів SFP +, і зазвичай вони заодно сумісні з модулями по типу SFP, однак, в цьому краще засвідчуватися заздалегідь.

Також гнізда під SFP не мають зворотної сумісності з пристроями SFP +.

Крім оптичних, існують також трансивери, призначені для мідних провідників. Їх функція – виконувати роль конвертує пристрою між портом SFP і роз’ємом RJ-45, створюючи пряме з’єднання з кінцевим пристроєм мережі (інакше кажучи, стаціонарним комп’ютером, ноутбуком, лептопом і т.п.).

Критерії вибору оптоволоконного трансівера

Кожна модель модуля сумісна з певним типом волокна. Виходячи з цього можна виділити два різновиди моделей по типу використовуваного кабелю і чинному відстані передачі даних:

  • одномодові;
  • Багатомодові.

Одномодовий модуль може здійснювати передачу сигналу на великі відстані, що перевищують один кілометр. При цьому модулі типу SFP підтримують дальність до 120 км, а SFP + працюють з відстанню до 80 км. SFP модуль багатомодовий не призначений для далеких дистанцій, тому користується меншою популярністю. Відстань дії такого трансивера сягає не більше 550 метрів.

Важливе зауваження – одномодові і багатомодові модулі не володіють між собою сумісністю.

Використання технологій по спектральному ущільнення з пропускною спроможністю до 10 Гбіт / с призводить до зниження дальності відправки сигналу. Тому в таких моделях максимальна відстань не буває більше 60 км.

Відмінності модулів по кількості підтримуваних волокон

Виходячи з особливостей, властивих волоконно-оптичним кабелям, розрізняють трансивери таких типів:

  • Одноволоконні;
  • Двоволоконні.

Для організації дуплексу необхідно два волокна, тому Двоволоконні пристрої забезпечуються двома портами: один приймає інформацію, а інший передає. Також окремі моделі здатні підтримувати спектральний ущільнення типів CWDM та DWDM.

Моделі з технологією WDM застосовуються для одноволоконного кабелю. Такий SFP модуль одноволоконного здатний здійснювати двосторонню передачу даних по одному кабелю. Виходячи з цього, порт пристрою здійснює, як прийом, так і передачу світлового сигналу.

Пропонуємо прочитати повну статтю про SFP модулі на сайті компанії EServer, де також можна замовити в роздріб або оптом відповідну модель з широкого асортименту представлених виробів. Доставка замовлень проводиться по всіх містах України, а в Києві, Дніпрі та Одесі можливий самовивіз товару зі складу.

Голос Сокальщини на GoogleNews