Поради

Що краще: теплі підлоги або радіатори?

Вибір оптимальної опалювальної системи сьогодні важливий як ніколи. Постійне подорожчання енергоресурсів змушує переважна більшість наших громадян замислюватися: як істотно знизити комунальні платежі? Домогтися цього можна тільки за допомогою комплексного підходу – зменшенням до мінімуму тепловтрат в приміщенні і підвищенням ефективності роботи опалювальної системи.

Природно, люди задаються питанням: а який спосіб отримання тепла вважається найекономічнішим в експлуатації? Сьогодні ми порівняємо дві поширені в наші дні системи – тепла підлога і радіаторне опалення. Вони суттєво відрізняються не тільки принципом роботи, але і рівнем одержуваного комфорту. Давайте дізнаємося, що краще використовувати в якості основного джерела тепла – обігрів підлоги або батареї.

Як функціонують обидві системи

Тепла підлога працює так – теплова енергія передається від нагрівального елементу підлогового покриття, а далі перебуває в приміщенні предметів. Радіатори використовують інший принцип: вони нагрівають повітря, який знаходиться біля місця їх розташування. Далі він перемішується з холодним і поширюється по кімнаті. Залежно від способу кріплення існують настінні і підлогові радіатори.

В електричному обігріві підлоги застосовується фізичне властивість матеріалів нагріватися при проходженні через них електричного струму. У водяних системах теплоносієм є вода, яка подається в установлені під покриттям підлоги труби. Щоб нагріти воду, необхідно встановити джерело тепла – наприклад, котел.

Радіаторне опалення також використовує воду – для її нагрівання при індивідуальному опаленні теж знадобиться котел. У багатоквартирних будинках гаряча вода подається централізовано. Вона переміщається до радіаторів по трубопроводу. Існують системи з примусовою циркуляцією (в цьому випадку необхідно додатково встановити насос) і самопливні рішення.

Ключові відмінності, що випливають з принципів роботи обігріву

Як ми вже розібралися, системи функціонують по-різному. Це визначає основні відмінності в експлуатації радіаторного опалення та теплої підлоги:

Обігрів підлоги укладається по всій площі приміщення, а тепло поширюється від низу до верху. Тому такі системи забезпечують рівномірний нагрів і комфортний розподіл теплової енергії. Знизу найтепліше, а далі температура поступово знижується до стелі.

Радіатори працюють по конвекційному способу, тому повітря нагрівається нерівномірно. Це призводить до виникнення протягів. Гаряче повітря легше холодного, тому він спрямовується вгору. При цьому ногам постійно не вистачає тепла, що збільшує ризик застудитися.

Так як батареї встановлені в певних місцях, існують зони, куди тепло просто не надходить. Внаслідок вогкості там можуть утворитися цвіль і грибок.

Радіатори не можуть «похвалитися» високою ефективністю роботи. Велика частина теплової енергії витрачається на обігрів повітря в зоні стелі. Теплі підлоги відрізняються економічністю, а ККД, наприклад, деяких моделей інфрачервоної плівки досягає неймовірних 98-99%. В результаті витрати на опалення при переході з радіаторів на обігрів підлоги знижуються в 5-7 разів залежно від виду системи і рівня тепловтрат.

При дуже низьких температурах взимку (від 7-10 градусів морозу) тепла підлога може не впорається з завданням підтримувати комфортну температуру. Це пов’язано з тим, що навіть при самому ретельному утепленні все-одно існують тепловтрати. Тому в такому випадку відмінним рішенням стане використання комбінованого опалення, наприклад, встановити разом з обігрівом підлоги ті ж радіатори. Вони не тільки «підставлять плече» теплій підлозі у важкій ситуації, але і забезпечать відмінну теплову завісу холодному повітрю (як правило, батареї встановлюють під вікнами).

висновки

Тепла підлога є більш економічною системою. Однак в ідеалі варто підстрахуватися і в якості резервного опалення додатково використовувати радіатори. Таке комбіноване рішення допоможе в будь-яких умовах підтримувати комфортну температуру.

Голос Сокальщини на GoogleNews