Українські супермаркети, заклади громадського харчування, аптеки та інші точки продажів в боротьбі за чистоту навколишнього середовища активно переходять на пакети, які ще називають біологічно руйнуватися. Відмовляючись від стандартної поліетиленової упаковки на користь таких виробів, жителі планети сприяють скороченню обсягу відходів, за рахунок чого виключається ризик виникнення екологічної катастрофи.
Біорозкладані пакети – справжня знахідка? Чи це правда? Спробуємо розібратися!
Як виробляють біопакети
Технологія виготовлення передбачає введення спеціальної добавки d2w до складу на етапі екструзії. Ця речовина було розроблено британськими дослідниками з компанії Symphony Environmental. Біопакети, в складі яких присутній добавка d2w (1-3%), характеризуються прискореним періодом розкладання. Дана речовина володіє унікальною здатністю змінювати структуру матеріалу в кінці терміну його корисного використання.
Цікаво! Розкладання пластикових пакетів здійснюється через 200 років, біоупаковкі – протягом 3-5 років!
Як відбувається розпад поліетиленових кульків:
- Окислення. Внаслідок впливу кисню і сонячних променів поліетиленові вироби стають крихкими, зменшуються в розмірі.
- Руйнування на дрібні пластівці. Поліетиленовий пакет повністю втрачає свої фізичні властивості.
- Біодеградація. На цьому етапі пластика вже немає – залишається тільки матеріал або, іншими словами, біомаса, здатна до розкладання, вода і СО2. Останні можуть бути біоассіміліровани у відкритому середовищі.
Пакети, виготовлені із застосуванням d2w, повністю розкладаються. Після них не залишаються шкідливі продукти розпаду, які засмічують довкілля.
Сфера застосування
Біопакети – універсальна упаковка. Вони виробляються в широкому асортименті розмірів, мають різну товщину. Їх використовують для таких цілей:
- перенесення повсякденних покупок;
- фасування продуктів харчування;
- упаковки, транспортування і зберігання різних товарів;
- ізолювання, наприклад, продуктів харчування від хімічних засобів.
Біопакети за своїми експлуатаційними характеристиками нічим не поступаються звичайним поліетиленовим виробам. Кульки, виготовлені із застосуванням d2w, відрізняються підвищеною міцністю, надійністю, водонепроникність, довговічністю. Вони надійно захищають вміст від впливу вологи і забруднення під час транспортування, створюють бар’єр для проникнення комах, які псують продукти, забезпечують компактне зберігання товару, розраховані на різну вантажопідйомність, підходять для нанесення друку, зберігають оптимальну прозорість.
Біопакети використовуються для упаковки:
- продуктів харчування;
- медикаментів;
- побутової хімії;
- косметичних засобів;
- аграрної хімії;
- будівельних матеріалів і т. д.
Основна сфера їх застосування – торгівля, де сантребованія досить високі.
Вдалий маркетинговий інструмент
Біопакети з логотипом – кращий спосіб популяризувати товари і / або послуги, а також підвищити впізнаваність бренду на ринку. Працює така реклама досить довго (поки споживач використовує пакет). Сучасне обладнання дозволяє нанести на поверхню пакету будь-яке зображення і текст. Малюнок виходить яскравим, а всі дані чітко видно.
Фахівці рекомендують вказати на пакеті той факт, що виріб відноситься до екологічно чистої продукції. Сучасні споживачі, як показує практика, високо оцінюють турботу виробника товарів про навколишнє середовище. Це додаткова можливість придбати особливий «вага» в очах покупців, що, безумовно, позитивно позначиться на просуванні бренда.
Увага! Ефектно оформлені біопакети – особа будь-якій торговельній компанії. Саме тому виробництво пакувальної продукції варто довірити професіоналам. Компанія «Прімапак», в порівнянні з конкурентами, завжди пропонує своїм клієнтам оптимальне співвідношення ціни і якості! Виробник випускає стандартні фасувальні пакети, «майки», «банани» і ін.