Поради

Тіла мертвих дельфінів знову знайшли на узбережжі Одеси: в чому причина явища

Час від часу з’являється інформація про загибель дельфінів на українських узбережжях. І цього року біля берегів міста знову знайшли тіла кількох дельфінів. Як повідомляють новини Одеси hrabro.com.ua/, на узбережжі Національного парку «Тузловські лимани» виявили тіло трьох азовок та однієї білобочки.

Чому помирають дельфіни у 2022 році в Україні

Смерть дельфінів не є рідкісним явищем, проте цього року вчені повідомляють про збільшення випадків загибелі морських тварин. Таку тенденцію пов’язують з військовими діями, які проходять у Чорному морі. Морські води перенасичені гідролокаторами. Небезпеку становлять і міни, які розмістили обидві сторони воєнного конфлікту. Як повідомляють зоологи, насправді кількість смертей може бути набагато більшою, адже на берег викидається лише 5% мертвих тварин, решта 95% залишаються в морі.

За станом знайдених мертвих дельфінів можна стверджувати, що вони загинули ще в середині липня. Угруповання російських військ у липні було підкріплене додатковим носієм крилатих ракет. Іван Русєв, еколог та керівник науково-дослідницького відділу заповідника «Тузловькі лимани», говорить про смерть приблизно трьох тисяч тварин з початку нападу російських військ на Україну.

Як вберегти морську фауну України

Війна, яку розпочала росія проти України, заподіяла непоправної шкоди усім сферам життя, екології зокрема. Зважаючи на замінування Чорного моря, морські тварини потерпають від підвищеної небезпеки. Після завершення війни потрібно в першу чергу подбати про розмінування узбережжя. Значну шкоду дельфінам та китам несуть також риболовецькі сітки.

Це світова проблема для морських ссавців, популяція яких скорочується з кожним роком по цілій планеті. У сітках заплутуються дельфіни та інші морські тварини. Учені провели кілька досліджень та дійшли висновку: якщо опускати сітки нижче, вдасться значно знизити ймовірність потрапляння туди дельфінів. При цьому рибалки не ризикують отримувати нижчий улов (який означає менший прибуток).

Такий спосіб риболовлі випробували науковці Міжнародного університету Флориди та Всесвітнього фонду дикої природи у Пакистані. Згідно експерименту, опущення риболовецьких сіток значно знижує прилов (випадковий вилов нецільових видів морських тварин). Таким чином вдасться значно зменшити ризики зниження світової популяції морських видів тварин.

Голос Сокальщини на GoogleNews