Поради

Троянди для ландшафтного дизайну: якими бувають і де купити якісні саджанці

Королева квітів уже не одне тисячоліття відіграє роль прикраси присадибних ділянок та парків. Хоча спочатку вона була в садах східних правителів. Про це свідчать численні легенди, перекази, пам’ятки культури. На щастя, сьогодні не треба докладати багато зусиль і витрачати великі кошти, щоб стати власником декоративної рослини.

Завдяки досягненням селекції кількість різновидів троянд постійно зростає. Вони набувають незвичайних форм і відтінків, а головне – стають менш примхливими до умов, у яких доводиться існувати. Вирощувати привабливі квіти власними силами стало нескладно, а щоб зробити садибу неповторною, достатньо мати бажання.

Серед усього розмаїття троянд для ландшафтного дизайну використовують лише кілька видів розлогих та кучерявих кущів.

Чайно-гібридні

Мають великі квіти на довгому міцному стеблі, тому підходять для букетів. До того ж форма та колір відзначаються великим розмаїттям. Завдяки тому, що кущі витримують морозну зиму, вони стають прикрасою садів і скверів. Проте термін їхнього життя залежить від правильної посадки, якості догляду. Не менш важливо знати, де купити саджанці троянд. Стихійний ринок – не найкраще для цього місце. Щоб досягти гарного результату, варто впевнитися, що посадковий матеріал був вирощений у спеціалізованому розсаднику.

Плетисті

Це жива прикраса для огорожі, веранди або альтанки. Гілки кущів плетуться навколо будь-якої опори, створюючи неповторну красу. Додаткову ідилію створює приємний аромат, яким наповнюється повітря. Досягти такого ефекту можна, якщо чітко дотримуватися вимог щодо підготовки ґрунту, внесення добрив, вентиляції ділянки, її освітленості. Невеликі примхи плетистої рослини виправдовуються неповторним результатом.

Поліантові

Гібридні низькорослі багатоквіткові рослини цвітуть пишно й довго, до середини осені. Дуже зручні для вирощування, бо невимогливі до ґрунту, клімату, кількості сонячного світла. До того ж вони непіддатливі грибковим захворюванням, швидко відновлюються після пошкоджень. Приємна особливість – відсутність колючок. Певна частина сортів не має запаху. Щоб кущі пишніше цвіли, достатньо прибирати сухі гілочки й відцвілі квіти. Поліантові троянди використовують для створення живих бордюрів, оформлення клумб.

Паркові

Вони непримхливі до природних умов, витримують морози, деякий час можуть знаходитися в тіні. Проте ґрунт має бути пухким та поживним. Висаджують вздовж доріжок, на клумбах, комбінують з іншими квітами. Зацвітають кущі рано й пишно. У залежності від сорту, або цвітуть один раз протягом місяця, або оновлюються упродовж усього літа. Як і їхній пращур, яким була дика шипшина, після сезону цвітіння дають врожай продовгуватих червоних плодів.

Основні вимоги до саджанців

Щоб рослина прижилася й надалі тішила квітами, її саджанець повинен мати:

  • добре розвинену й неушкоджену кореневу систему;
  • живі стебла без плям, виразок, гнилі та плісняви;
  • належне паковання з ледь вологим субстратом.

Якщо висадити на кущ, який має невідоме походження, то гарантії, що він зможе адаптуватися й не принесе на ділянку хворобу від колишнього господаря, немає.

Найкраще місце для вирощування саджанця – спеціалізований розсадник, у якому рослина загартовується, проходить належну обробку, а тому добре адаптується до нових умов. До того ж фахівці в такий спосіб запаковують коріння, що нашкодити йому не виявляється можливим, навіть якщо це доставка поштою. Разом із посадковим матеріалом, за рекомендацією досвідчених продавців-квітникарів, можна замовити й добрива. Тоді умови для вирощування кущів троянд стануть ідеальними.

Якою б непримхливою була рослина, вона вимагає піклування, тому, перш ніж купувати саджанці, слід ретельно вивчити вимоги до ґрунту, а також догляду. Тільки так можна дочекатися буяння квітів та розмаїття кольорів.

Голос Сокальщини на GoogleNews