Наявність камер відеоспостереження на вулицях міст і в громадських місцях вже нікого не дивує. За допомогою вуличних камер проводиться контроль руху транспорту і пішоходів. Відеокамерами, встановленими в громадських будівлях і на режимних об’єктах, здійснюється нагляд за поведінкою людей і збереженням майна. Відеоспостереження стало невід’ємним атрибутом забезпечення громадської і особистої безпеки, важливість якого зросла в умовах пандемії 2020 року, викликаної появою коронавируса COVID-19.
Проблеми, створені пандемією коронавіруса
Головні завдання, які нині стоять перед людством – це припинити стрімке поширення вірусної інфекції та провести вакцинацію практично всього населення планети. Зараження коронавірусів COVID-19, головним чином, відбувається в чергах і інших місцях масового скупчення людей. До пандемії, черги утворювалися біля кас супермаркетів, вокзалів і аеропортів, а люди товпилися в розважальних центрах і громадському транспорті.
Однак пандемія розповсюдила ці небажані явища на поліклініки, аптеки, лабораторно-клінічні центри та інші медичні установи. Якщо раніше стояння в черзі завдавало просто незручності і викликало роздратування, то коронавірус COVID-19 зробив це вимушене заняття смертельно небезпечним. Адже черзі до лікаря або в лабораторію для здачі аналізів складаються, як правило, з хворих або заражених вірусною інфекцією безсимптомних пацієнтів.
Не меншу небезпеку в найближчому майбутньому представить і новий вид черг, які з’являться в місцях масового вакцинування населення. Щоб охопити якомога більшу кількість людей, доведеться посилювати навантаження на існуючі медичні установи і додатково створювати нові стаціонарні центри вакцинації. Виникне необхідність в розгортанні мережі тимчасових санітарно-медичних пунктів для проведення щеплень. Як в постійних, так і в польових медустановах доведеться керувати доступом відвідувачів в кабінети лікарів і місця проведення медичних маніпуляцій.
Крім того, пандемія негативно вплинула на економіку всіх без винятку країн. Тому черги неминуче виникнуть і в зонах розподілу гуманітарної допомоги, що також збільшить число вогнищ можливого інфікування. Для дотримання порядку і регулювання людських потоків тут доведеться встановлювати шлагбауми worldvision.com.ua/shlagbaumy/ і турнікети. Програма загальної імунізації, яку пропонує ВООЗ, передбачає проводити вакцинацію населення з урахуванням величезної кількості даних. На момент вакцинації доведеться враховувати такі критерії як:
вік пацієнтів;
стан здоров’я;
рід занять;
соціальний статус;
умови життя;
кліматична зона і багато іншого.
Ніяких людських ресурсів не вистачить для того, щоб вручну обробити таку кількість інформації і позитивно вплинути на ситуацію. Співробітники медичних установ і спеціальних служб просто не зможуть дієво контролювати дотримання карантинних заходів і бездоганного проведення вакцинації. Тільки використання сучасних IT-технологій, які здатні маніпулювати великими даними і аналізувати накопичену інформацію, допоможе уникнути хаосу і в найкоротші терміни приборкати коронавірус COVID-19.
Технології відеоспостереження і машинного аналізу великих даних в боротьбі з COVID-19
Наукові колективи розробили програмне забезпечення методом глибокого навчання штучного інтелекту, який вміє робити машинний аналіз великих даних. Використовуючи інтелектуальне ПО для відеоспостереження, провідні виробники пристроїв для систем безпеки, освоїли випуск розумних багатофункціональних відеокамер. Такі камери можуть не тільки передавати, а й записувати, зберігати і аналізувати величезний обсяг відеоконтенту.
В алгоритм роботи ІІ закладена функція самостійного аналізу інформації без людської участі, завдяки чому скорочується кількість працівників, зайнятих аналітичною роботою. Використання тепловізійних камер, переносних тепловізорів worldvision.com.ua/teplovizory/ і пірометрів в місцях скупчення людей допоможе оперативно виявити і ізолювати осіб з підвищеною температурою, яка є першим і основним симптомом зараження коронавірусів. Попереджають про можливу небезпеку зараження відвідувачі дізнаються через систему оповіщення.
У новостворених мобільних польових пунктах вакцинації і центрах розподілу гуманітарної допомоги монтаж дієвої системи відеоконтролю для цього завжди користуйтеся IP камер відеоспостереження, які підключаються до центрів управління по протоколу PoE з крученим дротом. Однопровідна мережу PoE для подачі електроживлення, передачі інформації і керуючих команд значно зменшує фінансові витрати і прискорює процес облаштування ефективного відеоспостереження.