Мешканці Одеси вимушені шукати способи збереження даних та важливих системних файлів при раптових вимкненнях світла та продовження роботи на деякий час. Захистити від перепадів напруги офісне обладнання та забезпечити його додатковим джерелом живлення допомагають спеціальні прилади. Виробники випускають різні види безперебійників. Розберемось, як вибрати необхідну модель за технічними характеристиками.
Типи ДБЖ
Вибір пристрою залежить від систем, які до нього підключають. В офісі до них належать: сервери, комп’ютери та оргтехніка. В залежності від конструкції та принципу дії, можна купити ДБЖ в Україні таких видів:
- Резервні – бюджетні варіанти, які захистять комп’ютери при незначних коливаннях напруги. Час початку автономного режиму – до 20 мс.
- Лінійно-інтерактивні – компактні, швидкі (перемикають до альтернативного джерела живлення за 0,6 мс). До складу безперебійника входить також стабілізатор, який забезпечує рівномірну подачу електроенергії.
- Інверторні з подвійним перетворенням – найкращі та найдорожчі. Вони подають до обладнання струм з ідеальною синусоїдою, який необхідний, наприклад, для систем відеоспостереження або серверів. Миттєво перемикають на автономний режим. ДБЖ цього типу оснащують батареями великої ємності.
Технічні характеристики
ДБЖ відрізняються важливими параметрами, які потрібно враховувати, щоб забезпечити всі потреби офісного електронного обладнання.
- Потужність. Випускають як моделі до 500 ВА так і понад 10 кВА. Вона повинна перевищувати сумарну потужність всіх приладів, які приєднують до безперебійника на 20%. Цей залишок витрачається на боротьбу з перевантаженням в електромережі та на власні потреби.
- Форма вихідного сигналу. Апроксимована синусоїда відрізняється від ідеальної тим, що струм подається ривками. Але це не принципово для комп’ютерів. Вони обладнані модулями, які перетворюють змінний струм на постійний.
- Кількість розеток. Цей показник можна коригувати покупкою мережевого фільтра.
- Місткість акумулятора. Є формула, за якою вираховують цей показник. Залежить від потужності та часу автономної роботи.
Додаткові можливості безперебійників
Перевагами при виборі ДБЖ виступають зручність керуванням та корисні функції.
- наявність дисплею – перегляд базових показників;
- холодний старт – запуск від акумулятора;
- додаткові інтерфейси – наявність USB, SmartSlot та портів LAN;
- можливість підключення до генератора – забезпечення тривалої роботи.
Джерела безперебійного живлення вирівнюють коливання струму, зберігають важливі дані при раптових відключеннях від електромережі та подовжують термін автономної роботи. На ринку техніки є варіанти для різних видів пристроїв, специфіку котрих треба враховувати при виборі.