Поради

Вплив емісії грошових коштів на економіку країни

Щодня громадяни України здійснюють конвертацію іноземної валюти, наприклад, купують або продають американські долари, євровалюту, британські фунти стерлінгів. При цьому мало хто сьогодні замислюється про таке поняття, як емісія і її вплив на економіку держави. Причина може бути прихована в тому, що запуск «друкарського верстата» в більшості випадків не викликає у людей асоціації з будь-якими негативними наслідками.

Вирушаючи в подорож або відвідуючи іншу країну, наприклад, Польщу, українці не замислюються про те, які фактори можуть вплинути на курс злотого. Пропонуємо поговорити про те, що таке емісія, яке вона має значення для економіки кожної країни, що розвивається.

Емісія – що це?

В обороті кожної держави регулярно знаходяться різні види національних грошових одиниць. Сукупність валюти і державних грошей – грошова маса. Це поняття не може бути константою, так як на нього впливають різні сторонні і внутрішні чинники. Такий принцип справедливий для всіх грошей в світі, наприклад:

● українська гривня;

● американський долар;

● польський злотий;

● євро Європейського Союзу.

Емісією називається випуск в масовий обіг додаткових грошовий одиниць. Цей процес призводить до істотного збільшення грошової маси, тому емісія залишається одним з ключових компонентів фінансової системи. При цьому важливо пам’ятати, що безконтрольний запуск «друкарського верстата» призводить до небезпечних наслідків – девальвація національної валюти. Саме з цієї причини також відбувається зміна котирувань валютного курсу.

Функція держави в долі фінансової системи

Безпосередньо уряд країн відповідає за контроль, регулювання кількості грошової маси. Для цього держава використовує різні важелі, фінансові інструменти. З їх допомогою можна підтримувати баланс між матеріальним забезпеченням і національною валютою. Індикатором благополуччя грошової одиниці вважається обмінний курс по відношенню до надійного американського долара, євровалюті.

Випуск грошей або запуск «грошового верстата» може здійснювати з різних причин, при цьому процес активується тільки за рішенням уряду держави. Причинами для збільшення грошової маси за рахунок емісії можуть бути виробниче зростання, зменшення обсягів споживання, нестабільність курсу валют і інші показники. При цьому уряд країни обов’язково зважує всі «за» і «проти» для визначення доцільності емісії грошей, відсутності істотних негативних наслідків для економіки держави.

Голос Сокальщини на GoogleNews