Поради

Все про перший прикорм

Грудне молоко або суміш – безумовно криниця корисних речовин. Вони допомагають організму дитини підтримувати себе. Однак, природним запасам приходить кінець, а молока чи суміші, як основного джерела мікроелементів, стає недостатньо. Тоді починають вводити перший прикорм.

Перший прикорм уводять дітям з півроку. Важливо розуміти готовність малюка приймати тверду їжу: він може самостійно сидіти, відвертати голову, у нього розвинені жувальні рухи. Також варто враховувати, що зовсім маленькі діти мають рефлекс, що змушує їх спльовувати все, крім рідини.

Як правильно та безпечно вводити перший прикорм?

4-6 місяців:

Однозернові крупи. Вони збагачені залізом. Їх необхідно у невеликих кількостях змішувати з грудним молоком або рідкою сумішшю. Маля має поступово звикати до нової консистенції;

6-8 місяців:

Перетерті фрукти та овочі: яблука, банани, груші, картопля, кабачки, морква, абрикоси. Їх необхідно варити або запікати до готовності, а потім подрібнити в блендері або перетерти через сито. Вперше сильно розводьте пюре водою, сумішшю або грудним молоком і поступово зменшуйте кількість рідини;

8-10 місяців:

У такому віці діти із задоволенням їдять пюре, подрібнені крекери, невеликі шматочки макаронів, молочні продукти, яйця. Важливо подрібнювати всю їжу до безпечних розмірів, навіть винограду. Дитина повинна їсти маленькими шматочками, це знизить ризик задухи від надто великого шматка їжі, що проковтнув;

10-12 місяців:

До року дитина зазвичай куштує практично всю доступну їжу. Важлива рекомендація – не поспішайте давати дитині цільне коров’яче молоко та мед! Краще давати малюкам ці продукти після року.
Які ще можна надати рекомендації?

Для початку – давайте нові фрукти по одному, не потрібно відразу ж змішувати їх у пюре. Пам’ятайте, що не всю нову їжу дитина прийматиме з завзяттям і захопленням, їй цілком можуть не сподобатися якісь продукти. У такому разі не потрібно впадати у відчай – просто спробуйте знову почастувати цим малюка наступного тижня.

Не забувайте про грудне молоко. Ви все ще повинні продовжувати годувати дитину, тому що перший прикорм – це не основне харчування!

Як висновок ми нагадаємо, що насичення дитини можна легко розпізнати: вона відвертається, стискає губи, починає пхикати. Дитина буде їсти, коли вона голодна, тому не потрібно змушувати її їсти через силу.

Голос Сокальщини на GoogleNews