Поради

Як обрати приватну хмару

Якщо ви вирішили, що пора перевести бізнес-процеси в онлайн і розмістити сервіси компанії в хмарі, то тепер вам належить обрати: публічна, приватна або гібридна хмара. Для компаній, які працюють з персональними даними клієнтів, найкраще підійде private хмара.

Річ у тому, що у випадку з публічним сховищем, дані компанії розміщені на загальному сервері — у кожного підприємства є своя частина у використанні, з іншими вона не перетинається. Однак, в будь-якому випадку, безпечніше, коли у бізнеса в розпорядженні окреме обладнання в дата-центрі. Також, крім підвищеної безпеки, до переваг приватної хмари можна віднести:

  • Зручність управління. Компоненти віртуальної інфраструктури підкоряються замовнику та/або провайдера cloud-послуг — це означає, що управляти таким середовищем можна набагато ефективніше.

  • Гнучкість. Приватна хмара легше піддається конфігурації та є можливість швидше її підлаштовувати під поточні потреби компанії. Це особливо актуально, коли бізнес передбачає наявність пікових навантажень — система адаптується і виключаються збої в роботі.

  • Висока адаптивність всієї IT-інфраструктури. Уявіть, для впровадження новий сервіс чи почати тестувати бізнес-гіпотезу, досить 5-10 хвилин. Співробітники або фахівці підрядника можуть самостійно запустити новий процес. І не потрібно тижнями чекати нове обладнання та його підключення.

Три поради, як обрати приватну хмару:

  1. Зверніть увагу на репутацію cloud-постачальника. Вивчіть ринок для кращого розуміння, у якого провайдера більше досвіду в обслуговуванні хмарних сервісів, чи відповідають їхні принципи взаємодії з даними міжнародних стандартів, а цінова політика — якості послуг.

  2. Необхідно дізнатися, з ким співпрацює компанія-постачальник для розміщення серверів. У таких ЦОДів також, як правило, є певні стандарти роботи, закріплені на міжнародному рівні. Адже й тут теж слід бути обізнаним.

  3. Чи готовий постачальник cloud-послуг надати підтримку 24/7. 50% системних збоїв відбувається через помилки мережі, які передбачити вкрай складно. Тому важливо, щоб виконавець був у змозі виправити становище в будь-який час.

Станом на сьогодні в світі є 3 головних гравця на ринку віртуальний приватних інфраструктур: WS, Azure і Google Cloud. Саме вони задають тренди в даній сфері, визначають розвиток галузі. Хоча не обов’язково звертатися лише до них. Наприклад, співпраця з локальними підрядниками значно заощадить ресурси і час.

Одним з українських брендів, який надає послуги з побудови та обслуговування private cloud є UCloud. Гравці електронної комерції, державні установи та банки вже протягом 9 років обирають послуги даного постачальника.

Дата-центри UCloud розташовані в Україні, Польщі та Німеччини. Вони відповідають головним міжнародним правилам зберігання й обробки інформації, що забезпечує збереження даних бізнесу. Також фірма надає 30 пробних днів використання хмари, щоб клієнт міг об’єктивно оцінити всі плюси й мінуси його роботи для себе.

Зверніться до UCloud, щоб оптимізувати свій бізнес і зробити його більш ефективним, вже зараз.

Голос Сокальщини на GoogleNews