Поради

Як правильно вибрати прямий диван

Прямий диван – класичне рішення для заповнення інтер’єру вітальні, спальні, приймальні, робочого кабінету або бібліотеки. До кожного з цих інтер’єрів підходить своя модель. Колір, розмір, матеріал оббивки та механізм – всі ці відмінності мають важливе значення. Ідеального дивана не існує, але є оптимальні моделі для тієї чи іншої кімнати, інтер’єру та призначення, які у 2022 році ви можете знайти в інтернет-магазині Меблянка.

Характеристики прямих диванів

Прямі дивани компактні. Вони не займають багато місця, хоча їхні функціональні можливості дуже широкі. Якщо вдень вони є аналогом крісла, то вночі завдяки системі трансформації вони перетворюються на комфортне спальне місце.

Прямі вироби є універсальними. Ви можете поставити такі меблі у вітальні, кухні, дитячій, кабінеті. Потрібно лише дотримуватись певних алгоритмів вибору дивана для того чи іншого приміщення.

Тому насамперед слід визначитися з функціональним призначенням меблів. Чи це диван для вітальні або кабінету, на якому передбачається зрідка відпочивати. Або ви підбираєте зручні м’які меблі не тільки для денного відпочинку, а й для сну.

У першому випадку варто розглядати моделі статичних диванів, що не розкладаються. Так як такі варіанти призначені для сидіння, слід в першу чергу звертати увагу на моделі з високою спинкою, глибоким сидінням і високими підлокітниками. Це забезпечує більший комфорт і заощаджує простір.

Практичність

Завдяки системам трансформації прямі конструкції легко перетворюються на спальні місця. Сьогодні виробники пропонують вироби із різними механізмами. Масово поширений у пострадянських країнах клік-кляк (він же книжка) у 2022 році змінюють на більш просунуті та зручніші моделі.

Широкий вибір доступних конструктивних трансформаційних систем – величезний плюс для цього типу м’яких меблів, тому що ви завжди зможете знайти оптимальне для себе рішення.

Як правильно підібрати прямий диван для різних приміщень?

Одне з основних правил успішної інсталяції м’яких меблів в інтер’єр – відповідність розмірів приміщення та габаритів дивана. Інтуїтивно зрозуміло, що маленький диван загубиться у великій кімнаті. Інша річ, якщо велика студія поділена на окремі функціональні зони. Але й у цьому випадку пропорції потрібно вибудовувати вже всередині самої зони.

Слід звертати увагу не тільки на горизонтальні розміри, а й на вертикальні. У кімнаті з високою стелею гармонійно виглядатиме диван з високою спинкою та пропорційними підлокітниками. Але та ж модель у кімнаті з невисокою стелею візуально зменшуватиме це приміщення.

Що стосується самого дивана, то навіть однакові за розмірами моделі можуть виглядати по-різному в залежності від типу оббивки. Ворсиста або фактурна тканина завжди робить конструкцію масивнішою. І це також варто враховувати при виборі.

Рекомендації та поради щодо вибору м’яких меблів

Переважна кількість диванів виробляються за стандартною лінійкою розмірів, що ґрунтуються на середньостатистичних показниках габаритів дорослої людини.

  • Довжина – від 190 до 220 см.
  • Глибина сидіння – 60-70 см.
  • Висота спинки – 35-45 сантиметрів.

Якщо диван планується регулярно використовувати як спальне місце, варто звернути особливу увагу на такі параметри:

  • механізм розкладання;
  • рівень жорсткості;
  • ширина спального місця, яка повинна становити не менше 70 см;
  • матеріал оббивки – вона повинна бути комфортною навпомацки, але слід розуміти, що при постійному використанні дивана як спальне місце краще віддати перевагу більш зносостійким тканинам.

Ще один показник – довжина. Потрібно відповісти на запитання: скільки людей можуть одночасно використовувати цей диван. Простіше кажучи, якщо сім’я складається з двох дорослих і однієї дитини і ви плануєте купити меблі для вітальні, де збираються всі, слід шукати модель, на якій з комфортом помістяться три, а краще чотири персони. І в цьому випадку, можливо, слід звернути увагу на більш просторі кутові дивани як основний предмет м’яких меблів для вітальні.

Голос Сокальщини на GoogleNews