Поради

Як вибрати механічний тонометр

На ринку приладів для вимірювання артеріального тиску представлені автоматичні, напівавтоматичні та механічні моделі. Остання категорія тонометрів досі має високий попит через помірну вартість і точність вимірювань. Але наважившись для придбання такого приладу, слід ознайомитися з основними критеріями вибору.

Тип тонометра

Сьогодні нескладно купити механічний тонометр на сторінці інтернет-магазину медичних приладів. Але спочатку потрібно визначитися із різновидом пристрою. За типом конструкції вони поділяються на такі:

Ртутні. Комплектація приладу включає компресійний рукав та грушу. Також до неї входить ртутний манометр вертикального типу, що виводить показники тиску. Саме такий тип пристроїв вважається найточнішим серед механічних. Однак він зустрічається в лінійках небагатьох виробників.
Анероїдні. До категорії належать звичайні тонометри. У них механічний вимірювач тиску із цифровою шкалою. У комплектацію входить фонендоскоп для прослуховування тонів пульсу. Саме такий тип тонометра використовується найчастіше для вимірювання тиску в домашніх умовах.
Класичний. Усі елементи приладу не скріплені між собою. Перед використанням потрібно самостійно фіксувати головку фонендоскопа та манжету, потім за допомогою груші накачувати повітря. Через таку конструктивну особливість класичні тонометри найчастіше використовуються лікарями.
Розмір манжети

При виборі приладу для вимірювання тиску необхідно обов’язково враховувати розмір манжети. Неприпустимо, щоб вона сильно перетискала руку. Тому підбирати її необхідно з урахуванням статури:

Для людей астенічної статури підходять моделі з компресійними рукавами розміром 15-23 см.
Стандартна манжета довжиною 22-33 см оптимальна для тих, у кого нормальна статура.
Для повних людей краще вибирати прилади із компресійними рукавами на 32-43 см.

Також існують універсальні моделі тонометрів. Довжина манжету в них становить 43 см, але передбачене регулювання до 22 см. В результаті її можна використовувати для вимірювання тиску у всіх членів сім’ї.

Додаткові критерії

При виборі тонометра слід звертати увагу на індивідуальні особливості – зокрема, на захворювання. Якщо людина має аритмію, то механічні прилади можуть спотворювати параметри. Тому краще вибрати електронну модель або надати перевагу механічному типу тонометра з технологією PAD. Аналогічної рекомендації слід дотримуватись при серцево-судинних захворюваннях.

Найкращі моделі

Оскільки асортимент тонометрів налічує десятки моделей, то не завжди вдається зорієнтуватися серед них та зробити вибір на користь однієї. Тут на допомогу приходить спеціальний рейтинг, куди входять найкращі тонометри:

PARAMED Comfort;
Frei A-20;
LD-70 NR;
Longevita LS-5;
BK 2001–3001;
WM-63S B. Well;
BP AG 1-30 Microlife;
CS Medica CS-109 Pro;
Армед 3.02.008;
Little Doctor LD-80
Рекомендації щодо використання

Щоб отримати точні показники артеріального тиску, важливо при його вимірі дотримуватись наступних рекомендацій:

За годину до процедури не вживати кави та міцний чай, солодкі напої із вмістом кофеїну.
Проводити вимір через 1-1,5 години після їди.
Заздалегідь спорожнити кишечник та сечовий міхур.
При вимірі тиску сидіти прямо, не схрещувати ноги, тримати руку з манжетою на столі.

Проводити процедуру можна самостійно. Але якщо хтось із членів сім’ї вміє користуватися приладом, краще попросити про допомогу. І тут показники тиску будуть максимально точними.

Голос Сокальщини на GoogleNews