Поради

Як вибрати оптичний приціл? Гід снайпера- початківця

Почнемо з гіркої правди. Оптичний приціл не зробить всю роботу за вас. Навіть найкращий. Вашої майстерності та якості вашого зброї не замінить ніщо. Але ось на що оптичний приціл дійсно здатний дозволити вам використовувати ваші вміння по максимуму. Маючі якісний оптичний приціл, при відомій навичці, ви зможете зробити максимально точний постріл на максимально доступну дистанцію. І це вже не мало.

Коротше кажучи, оптичний приціл штука вкрай корисна. Не дарма, з’явившись ще в кінці 19-го століття, він продовжує використовуватися і постійно розвиватися досі.

Так, прогрес змінює усе, чого торкається. В результаті багато сучасних моделей середньої цінової категорії не поступаються за своїми можливостями кращим, дорогим моделям кінця ХХ століття. Ну а якість і можливості сучасних топових прицілів стрільцям минулого століття і не снилися.

Що ж слід знати, якщо ви збираєтеся купити свій перший оптичний приціл? Як цей приціл правильно вибрати?

Корпус.

Корпуси сучасних оптичних прицілів виконуються з авіаційного алюмінію. Завдяки цьому їх «труби» виходять міцними і досить легкими. Проте, різні моделі відрізняються загальною міцністю конструкції. Конкретна модель може виявитися дешевшою тільки тому, що витримує віддачу калібру максимум .22LR. На чомусь більш потужному вона просто розвалиться. Краще б вам знати, чи витримає приціл віддачу саме вашої гвинтівки чи рушниці. Серйозні виробники обов’язково вказують цю інформацію.

Труби сучасних прицілів бувають двох основних діаметрів: 1 дюйм (найпопулярніший в Америці) і 30 мм (європейський). Кажуть, що трубки діаметром 30 мм пропускають більше світла. Це сумнівно, в будь-якому випадку, різниця буде не така вже й велика.

Кратність.

Кратність, вона ж «збільшення» (наближення). За цією ознакою виділяють дві основні групи: приціли зі змінною і приціли з постійною кратністю. Як зрозуміло з назви, у одних кратність завжди одна і та ж, у інших змінюється в деяких зазначених у назві межах.

Діапазон зміни кратності багато в чому визначає призначення прицілу. Так виділяють приціли для загонного полювання (з малою кратністю і великим полем зору), гірські приціли (великої кратності), універсали і т.д.

Відповідно, під свої конкретні потреби зазвичай підбирають і оптику. Ну а якщо ви дещо обмежені в коштах, візьміть хороший приціл з постійною кратністю. Він буде не тільки дешевшим, такі приціли, частіш за все, міцніші, надійніші і «світліші». Так що певний сенс у цьому є.

Прицільна сітка.

Прицільні сітки розрізняють за типом і фокальній площині. Видів і підвидів розмітки існує безліч. Одна з найбільш популярних мілдот. Якщо цікавитеся темою, шукайте спеціалізовані статті по темі, тому як серйозно про це тут поговорити не вдасться.

Що стосовно фокальної площини, у якій розташована прицільна сітка, то питання це має сенс тільки стосовно прицілів змінної кратності. Сітка в першій фокальній площині масштабується, тобто – збільшується при наближенні і зменшується при видаленні зображення. Таким чином шкала розмітки прицільної сітки залишається вірною і вносити поправки дуже зручно. Складні прицільні сітки з розміткою, що дозволяє корекцію, з більшого, мають сенс тільки при розташуванні в першій фокальній площині.

Прицільна сітка в другій фокальній площині не масштабується, тобто зберігає сталість розміру при зміні кратності. Сітки з розміткою типу мілдот при цьому кілька втрачають сенс, так що в даному випадку можна застосувати, мабуть, найпростіші види прицільних марок. Головний плюс такої прицільної сітки простота і дешевизна. Так що якщо ви шукаєте економ варіант це ваш вибір.

Загальні принципи.

Ми розібрали лише кілька найважливіших елементів оптичних прицілів, що впливають на вибір. За рамками статті залишилися такі найважливіші теми, як конструкція механізму внесення поправок, відбудова від паралакса, якість оптики, підсвічування і багато іншого. Розібрати ці теми нам просто не дозволяє обсяг статті. Так що, якщо хочете дійсно розібратися у цьому питанні, рекомендуємо знайти цю інформацію особисто. Наприклад, на нашому сайті.

Ми ж дамо ще одну, останню пораду: «Пам’ятайте, все пізнається в порівнянні». Прочитайте цю статтю. Прочитайте щось ще. Прийдіть в магазин і візьміть найдорожчий приціл. Розгляньте його. Подивіться в нього. Потім виберіть модель, що підходить вам за ціною та характеристиками. Порівняйте з дорогою. Зітхніть. І візьміть приціл не найдорожчий у магазині, а трохи дорожчий, ніж збиралися.

Ні пуху вам, ні пера!

Голос Сокальщини на GoogleNews