Поради

Як вибрати та де купити якісну ковдру

Без теплого затишного покривала неможливо зігрітися у холодну пору року. Проте комфорт та здоровий сон можуть забезпечити лише якісні ковдри, які можна знайти у магазині Mirson. У каталозі вироби з натуральних та змішаних волокон. У наявності моделі різноманітних розмірів, завдяки чому ковдри можна підібрати для великих та малих ліжок.

Як вибрати ковдру за типом наповнювача

Саме від наповнювача залежать характеристики та властивості ковдри. Якщо раніше найчастіше використовувалися натуральні компоненти на зразок пір’я, то сьогодні є можливість застосовувати ширший асортимент наповнювачів. Натуральний пух гусей та качок досі залишається популярним компонентом. Пухові ковдри теплі, легкі, м’які, проте можуть викликати алергію у чутливих до компонента людей.

Сьогодні популярність здобули й інші наповнювачі для ковдр:

  • Верблюжа шерсть. Також натуральний матеріал, який вирізняється підвищеними теплозберігаючими властивостями. Такі ковдри здатні зігріти навіть у найхолоднішу зиму.
  • Евкаліпт. Сировину здобувають з переробленого дерева. Матеріал зберігає корисні властивості евкаліпта, які насичують деревину. Це екологічний та абсолютно неалергенний матеріал, який підходить навіть для чутливих людей.
  • Вовна. В народі вовняні ковдри називають ватяними. Перевага таких виробів у невисокій ціні. Щоб наповнювач не збивався у грудки, до нього додають синтетичні волокна.
  • Силіконове мікроволокно або штучний пух. Такі ковдри легкі, теплі, швидко сохнуть після прання. Недоліком є те, що вони накопичують статичний електричний заряд.

На ринку представлені ковдри з повністю синтетичними наповнювачами, які мають форму невеличких кульок. Матеріали безпечні для людини та часом мають більше переваг, ніж у натуральних вовняних чи пухових ковдр.

На що ще варто звернути увагу

У ковдрі важливий не лише наповнювач, а й матеріал чохла. Найчастіше для пошиття ковдр використовують сатин, льон, шовк. Ці тканини м’які та ніжні, добре поглинають зайву вологу. Атласні чохли краще обирати для літнього використання. Поліестер, мікрофібра, макобатіст мають у складі невеликий відсоток синтетичних волокон, завдяки чому підвищується їхній термін експлуатації.

Найпоширенішим способом пошиття ковдр залишається стьобаний. Потрібно використовувати спеціальну машину, яка зшиває частини покривала рівними квадратиками. Ефектно виглядають ковдри, пошиті каростеповим методом: замість квадратів на ковдрі з’являються хаотичні візерунки. Пухові ковдри зшиваються касетним способом: наповнювач заповнює невеличкі рівномірні комірки.

Голос Сокальщини на GoogleNews