Поради

Як знайти роботу після інституту – поради для студентів

Після закінчення інституту більшість випускників починає шукати роботу. Як знайти місце, якщо ще не маєш досвіду та особливих знайомств? Звідки починати пошуки та як правильно підготуватись? Перша робота Львів для студентів знайдеться для кожного, хто прагне самореалізації. Головне — визначитися з метою та грамотно скласти резюме. 

Основні пункти резюме для студента

Перший крок для пошуку роботи — це резюме. Як скласти його, якщо немає реального досвіду роботи за спеціальністю? Це не завадить вам вразити майбутнього роботодавця. У документі мають бути зазначені такі дані: 

  • кар’єрні цілі;
  • освіта;
  • досягнення та нагороди;
  • практика;
  • волонтерська діяльність;
  • курси та тренінги;
  • навички та вміння;
  • інформація про себе.

 

Замість розділу з минулими місцями роботи студент має створити розділ про переддипломну практику, волонтерську діяльність, академічні та персональні проекти. Усе це дозволить роботодавцеві зрозуміти, в якому напрямку ви працювали під час навчання, наскільки активним були, наскільки широке коло ваших інтересів. 

Обов’язково зазначте, яку посаду ви хочете обійняти та яку мету у професійній діяльності переслідуєте. Не бійтеся зазначати амбітні цілі, навіть якщо починаєте з найменшого. Кожен, хто читатиме резюме, згадає свою першу роботу та власні уявлення про кар’єру. Можливо, це зіграє на вашу користь. 

Кілька рядків про власні навички та вміння також необхідно помістити до резюме. Розкажіть, якими програмами та інструментами ви вмієте користуватися. Зазначте самі ті програми, які є головними у вашій спеціальності. 

Де починати пошуки?

Варіантів для пошуку роботи зараз дуже багато. В залежності від того, яку роботу ви шукаєте. Наприклад, можно подивитись оголошення на OLX, також може пощастити в соціальних мережах та на каналах в Telegram чи в групах Viber. 

Як презентувати себе роботодавцю? 

Презентація себе також починається в резюме. Спочатку ви пишете короткий розділ про себе, потім додаєте супровідний лист. У ньому варто коротко, без пафосу згадати про свої амбіції, зробити ставку на активність та перспективність. Продемонструйте, що прагнете отримати досвід, працюючи в колективі професіоналів. 

Наступний етап самопрезентації відбувається на співбесіді або під час виконання тестових завдань. 

Голос Сокальщини на GoogleNews