Поради

Зберігання велосипедів в квартирі: популярні способи і кріплення

Популяризація велосипедів як засобів для здорового способу життя, збільшується з кожним роком. Але власники квартир стикаються з проблемами зберігання транспорту. Якщо немає гаража, господарської будівлі, розміщувати байки доводиться в житлових приміщеннях. Варто познайомитися з популярними способами зберігання велосипедів, їх перевагами і недоліками, перш ніж вибрати оптимальний.

Настінні кріплення: прості і практичні рішення

Серед власників квартир цей метод отримав найбільш широке поширення. Для велосипеда не потрібно звільняти або замовляти окремий шафа, відводити дорогоцінний вільне місце в коморі або на балконі. Існує кілька різних видів кріплень – для одного або декількох байків, для горизонтального або вертикального розміщення.

Настінні кріплення представлені гаками, стійками, можуть доповнюватися полками. Представлений прийом здатний гармонійно вписатися в кілька стилів інтер’єрів, а зокрема в скандинавський і лофт. Переваги такого методу:

  • висока швидкість установки кріплень;
  • ергономіка (зустрічаються в продажу кріплення у вигляді поворотних кронштейнів, що притискаються до стіни, коли велосипед не фіксується);
  • можливість зберігання кількох велосипедів.

Байк на стіні можна кріпити за раму, одне або два колеса. Перший варіант найбезпечніший. Він забезпечує рівномірний розподіл навантажень. Фіксація за одне колесо може привести до його деформацій. Мінус настінних кріплень – великий ризик забруднити декоративне покриття брудом або мастилом. Більш детально дивіться на сторінці https://www.multibox.com.ua/catalog/aksessuary/.

Кріплення для розміщення байка під стелею

Метод актуальний лише в тому випадку, якщо в квартирі є високі стелі. У всіх інших приміщеннях після розміщення байків будуть спостерігатися труднощі з переміщенням. У малогабаритному житло вигідно застосовувати кронштейни (рамні парковки) для горизонтального розташування Велобайк. Кріплення тут здійснюється за верхню і нижню рами або кермо. Воно підходить для балконів, коридорів, комор, прихожих. Єдиний мінус – трудомісткість підняття.

Для вертикальної фіксації можуть застосовуватися гаки. Байк підвішується за колеса. Якщо потрібно забезпечити зберігання декількох одиниць транспорту, гачки монтуються на металевому рамному профілі. Мінуси конструкції – складність підйому, ризик пошкодити колеса.

Ліфтова система більш практична, але обійдеться в кілька разів дорожче. Головна її перевага – наявність підйомного механізму. Він представлений тросом і роликами. Для фіксації призначені гаки.

Плитка на система зберігання

Якщо в квартирі є досить вільного місця, можна не морочитися з купівлею і монтажем кріплень. Підлогова стійка не вимагає установки. Досить розмістити її в кращою зоні. Є прості моделі, що нагадують вуличні. Їм мінус – крадіжку простору. Більш практичні стійки для навішування байка або його розміщення «стоячи» на колесі.

Придумані фахівцями і конструкції, які спираються одночасно і на підлогу, і на стіну. Тут велосипед встановлюється по діагоналі. Переваги механізму – простота і безпека, мінус – значні габарити.

Голос Сокальщини на GoogleNews