У Львівській ОВА напрацьовують план заходів, щоб реалізувати Концепцію підтримки Захисників та Захисниць України.
Суть Концепції полягає у тому, щоб створити на Львівщині такі умови, за яких наші Захисники та Захисниці, в подальшому – ветерани та ветеранки, успішно ресоціалізуються, знайдуть нові ресурси, відновляться фізично, психологічно, морально та ментально, переосмислять унікальність свого бойового досвіду та знайдуть ефективне застосування для цього досвіду у мирному житті.
«Після нашої перемоги ветерани повертатимуться у мирне життя. Однак, до цього суспільство має готуватись уже зараз. Кожен, хто пройшов пекло війни, мусить знати, що він не сам, є люди, які готові допомогти та підтримати. Це стосується усіх сфер. Для мене ветеран – це драйвер змін. Наше завдання – допомогти ветеранам знайти себе в суспільстві, таким чином допомогти суспільству змінитися. Саме тому, наша концепція полягає в тому, щоб ветерани успішно адаптувались до умов життя без звуків пострілів, без щоденного ризику для життя», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
План заходів реалізації Концепції базуватиметься на двох основних підходах:
1) Суспільство для ветерана. Суспільство як середовище, де ветеран – потужний драйвер змін. Перші точки взаємодії ветерана – сім’я, друзі та громада. Цей підхід передбачає налагоджену систему поширення інформації про можливості для ветерана, ефективну взаємодію органів державної влади на всіх рівнях, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, соціально-орієнтованого бізнесу, що забезпечить всебічну підтримку ветеранів.
2) Ветеран для суспільства. Застосування досвіду і компетенції ветерана, здобутих на війні, сприятиме розвитку економіки та суспільства; створення та розвиток ветеранських об’єднань, на базі яких ветеран зможе навчатися реалізовувати свої ідеї; ветеранський бізнес; активне залучення ветеранської спільноти до питань розподілу ресурсів, пошуку шляхів вирішення проблем, підтримка лідерів ветеранського руху, також їхнє залучення до прийняття рішень, які стосуються не тільки ветеранської спільноти, а й всієї громади, її безпеки та стійкості.
Більше про Концепцію читайте за посиланням – https://loda.gov.ua/news/63870
Керівники кожного структурного підрозділу Львівської ОВА упродовж тижня мають визначити відповідальних осіб, які будуть займатись питанням ветеранів в межах компетенції свого департаменту чи управління.
Наразі департамент соціального захисту населення запропонував свій план заходів. Серед основного:
- Підвищення кваліфікації фахівців в районах та громад, зокрема у правильній комунікації з ветеранами, надання їм необхідних соціальних послуг тощо:
- Реабілітація ветерана, як фізична, так і психологічна;
- Адаптація та реінтеграція, куди увійшли освіта, розвиток ветеранського спорту, підприємництво, дозвілля;
- Організація заходів із вшанування пам’яті полеглих Захисників та Захисниць, найменування на їхню честь об’єктів інфраструктури, встановлення пам’ятних знаків;
- Формування позитивного образу ветерана в суспільстві;
- Доступність та відкритість влади і взаємодія з ветеранською спільнотою на рівні області й громад.
За рекомендацією Максима Козицького, Концепцію будуть доопрацьовувати, структурні підрозділи вноситимуть свої пропозиції до плану заходів. Офіційно документ мають представити через два тижні.