Про економіку

До кінця року у міжміському та приміському транспорті Львівщини запрацює електронний квиток

4 лютого Управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА оголосило конкурс на пошук інвестора для запуску е-квитка. До 4 березня запрошують усіх охочих подавати заявки для участі.

10 березня відбудеться сам конкурс. Термін для встановлення валідаторів – приблизно півроку.
Львівська область є першою в Україні, хто впроваджує електронний квиток.

Попередньо нами був напрацьований та затверджений Міністерством юстиції регуляторний акт, який регулює порядок та вимоги щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду. З умовами конкурсу можна ознайомись на офіційному сайті ЛОДА.

Які ключові вимоги до інвестора?

▪️Наявність належної матеріально – технічної бази ( центральний офіс)
▪️Можливість розрахунку готівкою.
▪️Для безготівкової форми повинні бути доступні різні способи оплати: електронний квиток, банківські картки з транспортним додатком, соціальні картки.
▪️Приблизна сума інвестицій для встановлення обладнання в транспорті – близько 2, 5 млн євро.
▪️Інвестор повинен забезпечити роботу мінімум 50 точок продажу електронних квитків у розрахунку 1 точка продажу в межах кінцевих станцій (автостанцій) у населених пунктах з населенням більше 5 тис. осіб.
▪️Створити можливість на фіксовану разову поїздку, проїзний на певну кількість поїздок з обмеженням часу дії та проїзний на певний час без обмеження кількості поїздок.
▪️Оплата проїзду має відбуватись через транспортні валідатори, які мають бути в салоні транспортних засобів.

Чому важливим є впровадження е-квитка?

По- перше, це дозволить відстежувати пасажиропотоки на автобусних маршрутах для подальшої збільшення чи зменшення автобусів на конкретних маршрутах.
По – друге, це врегулює конфлікти між пільговими категоріями та водіями, які часто трапляються у танспорті. Мешканці зможуть швидко та зручно оплатити проїзд.
По – третє, для перевізників – це можливість отримання від ОТГ належної суми компенсації від втрат за перевезенняи пільговиків.
По – четверте, це надходження додаткових коштів до бюджетів усіх рівнів за рахунок детінізації транспортної галузі.

Як отримуватимуть картки пільговики ?

На сьогодні право на пільговий проїзд в області мають близько 250 тис людей.

Запровадження Електронного квитка здіснюватиметься паралельно з виготовленням департаментом соціального захисту населення соціальних карток «Мешканця Львівщини», які в подальшому надаватимуть право пільгового проїзду на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.

Управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА

Голос Сокальщини на GoogleNews