Служба зайнятості усіляко підтримує підприємницькі ініціативи. У січні-вересні цього року на Львівщині 149 осіб змінили статус безробітного на бізнесмена-початківця, із них майже 50% – особи віком до 35 років.
«Те, що молодь долучається до когорти самозайнятих, не може не радувати. Нині кожний, хто має підприємницький хист, обрав вдалу бізнес-ідею, знайшов свою нішу на ринку, може успішно реалізувати свій потенціал у сфері бізнесу, а спеціалісти служби занятості завжди готові надати таким клієнтам фахову підтримку та супровід на початковому етапі», – зазначила заступник директора Львівського ОЦЗ Оксана Іванчук.
Із початку 2019 року з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на одноразову виплату допомоги для започаткування власної справи використано 4,3 млн грн, тобто в середньому кожний підприємець-початківець отримав майже 30,0 тис грн стартового капіталу.
До слова, пошуковці роботи, котрі зацікавилися можливістю організації підприємницької діяльності, отримують у центрах зайнятості не лише фінансову, а й кваліфіковану інформаційну підтримку під час цільових тематичних семінарів з аспектів ведення бізнесу, а також на курсах з основ підприємницької діяльності у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ.
Завдяки консалтинговим центрам, що функціонують в кожному ЦЗ, майбутні підприємці та представники бізнес-спільноти мають змогу отримати індивідуальні консультації від працівників Пенсійного фонду, фіскальної служби, структурних підрозділів Держгеокадастру, управління Держпраці у Львівській області, фахівців аграрної сфери та інших компетентних посадовців, діяльність котрих впливає на започаткування та ведення бізнесу.