Працівники Державного архіву Львівської області також долучилися до підготовки відкриття виставки «Ми пам’ятаємо»
Сьогодні, 16 червня, на площі перед Львівським музеєм історії релігії розпочалася експозиція виставки «Ми пам’ятаємо. До 80-ї річниці ліквідації львівського гетто», яка складається з дванадцяти тематичних інформаційних стендів та описує про страшні злочини нацистського режиму, що були спрямовані проти єврейського населення Львова.
Ці стенди включають історичні документи, сторінки спогадів і щоденників жертв Голокосту, а також текстів наказів, розпоряджень і протоколів нарад, підписаних вбивцями. Фотографії з того періоду доповнюють виставку, розкриваючи страшну реальність тих часів.
Окрема частина виставки присвячена акції порятунку, в якій взяли участь релігійні діячі, монахи, монахині та отці УГКЦ, серед яких були брати Шептицькі – Митрополит Андрей і Архімандрит Климентій, отець Марко Стек і ігуменя Йосифа Вітер. Вони ризикували власним життям, відчуваючи моральну обов’язковість рятувати людей іншого віросповідання.
Львівське гетто, яке за оцінками дослідників, було найбільшим на території СРСР і третім за величиною у Східній Європі. Через Львівське гетто пройшли понад 136 тисяч євреїв, проте лише менше ніж 300 людей змогли вижити. Ця страшна статистика є нагадуванням про трагічні події Голокосту та необхідність вшанування пам’яті жертв.
Виставка буде доступною для огляду впродож наступних двох місяців.