Про економіку

Про зміни щодо сплати збору з окремих видів господарських операцій

З 1 січня 2015 року відбулися деякі зміни щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Для тих, хто купує автомобіль:

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є юридичні та фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах ДАІ МВС України (крім випадків забезпечення легковиками інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону). Об’єктом оподаткування для зазначених платників є вартість легкового автомобіля. Отже, у 2015 р. такий збір становитиме:

– 3%, якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який визначено в законодавстві на 1 січня звітного року (200970,0 грн.);

– 4%, якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який визначено в законодавстві на 1 січня звітного року та який не перевищує 290 таких розмірів (353220, грн.)

– 5%, якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який визначено в законодавстві на 1 січня звітного року.

Збір сплачують із вартості легкового автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує вартість автомобіля.

У разі здійснення операції купівлі-продажу нерухомого майна такий збір сплачує покупець у розмірі 1% від вартості нерухомого майна, зазначеного в договорі купівлі-продажу. Коли ж відбувається передача майнових прав на нерухомість від одного власника до другого іншим шляхом, аніж купівля-продаж, то збір на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення такої операції з нерухомістю не сплачують.

Для тих, хто купує валюту:

Збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування запроваджено в Україні 1998 року. А з 1 січня 2015го введено нові норми щодо збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час купівлі іноземної валюти.
Ставка збору зросла з 0,5% до 2%. Сплачуватимуть його тільки фізичні особи, які купують готівкову валюту (крім тих, хто має валютні кредити і купує іноземну валюту для їх погашення).

Також від початку 2015 року замість збору від продажу ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння в Україні запроваджено збір при клеймуванні ювелірних та побутових виробів державним пробірним клеймом на казенних підприємствах пробірного контролю.

Розмір збору – 10% вартості основного дорогоцінного металу (золота, срібла, платини, паладію) у перерахунку на вагу чистого металу. Сума визначається за офіційним курсом банківських металів на момент, коли виріб подано на клеймування.

Казенні підприємства пробірного контролю подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час клеймування виробів державним пробірним клеймом.

Нині Пенсійний фонд розробляє нову форму звітності для платників цього збору (як і збору під час купівлі готівкової іноземної валюти). Її затвердить уряд.

Марина РАЙКО, начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews