– Пані Маріє, пригадую, більше десяти років тому Ви наважились розпочати власну справу, і це була крамниця, де продавали чимало польських продуктів…
– Так, ми орендували приміщення в колишньому гуртожитку будівельників, що по вулиці Шептицького. Привозили товари з Польщі, які були досить популярні у сокальчан. Але згодом таких крамниць, як наша, стало досить багато. І ми вирішили зайнятися виробництвом, бо про це, власне, мріяли здавна. Коли ми з Польщі у крамницю привозили "бімбоми" (тепле морозиво), то побачили, що цими смаколиками радо частуються не лише діти, а й дорослі. І тоді з чоловіком взялися за їх виробництво. Привезли обладнання з Польщі, до нас приїхали польські майстри, які навчили виготовляти "бімбоми", поділилися секретами технологічного процесу. Згодом ми мусили змінити свою адресу, отож переобладнали цехи колишньої Сокальської хлібопекарні і тепер працюємо тут.
– За дванадцять років праці на цьому ринку підприємство налагодило зв`язки з різними постачальниками, а також має постійних клієнтів, які купують продукцію "Ніки"…
– Так, наша продукція їде до Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Луцька, Хмельницька, Чернівців і навіть Києва. Сокальські підприємці теж купують її . Всю сировину беремо в Україні: у Львові, Києві, Донецьку. Нашу продукцію виготовляємо лише з природних консервантів цукру і лимонної кислоти, навіть шоколад використовуємо відразу кольоровий, плюс ароматизатори. Технологія наших виробів незмінна, лише смакові якості ми удосконалюємо. Це ми придумали трубочки, набір звірят: свинки, їжачки, кролики. Усі ці вироби покриті коричневим, рожевим чи жовтим шоколадом. За східним календарем нинішній рік дракона, але ми не практикували випуск цього створіння, ми виготовляємо звіряток, яких люблять і знають наші дітки. У нас є досить широке поле для фантазії, тим паче, що маємо досвідчених кондитерів.
– Колектив "Ніки" невеликий, тут люди працюють роками…
– Богу дякувати, працюємо, люди мають роботу. У нас трудиться 25 осіб. Більшість з них опанували мудрощі виробничого процесу, є добрими майстрами своєї справи. Колишні продавці крамниці перекваліфікувалися і стали бригадирами, це Валентина Ципа, Надія Гарвона, Олеся Лук`янчук, котрі навчали молоде покоління. Ми дуже вдячні тим людям, котрі були з нами від початку і ще досі працюють. І тепер у нас є добрі кондитери: Інна Гарвона, Олександра Тарасюк, Ольга Ципа, Степан Чорний, Любов Лобода, Ольга Музика, Марія Дацюк, Мирослава Мусікевич та багато інших.
– Проте влітку підприємство зупиняється на три місяці, чи працівники погоджуються з таким графіком роботи?
– Жінки в основному так, а хлопці, якщо їм вдається влітку знайти собі роботу, то до нас вже не повертаються. Ми постійно працюємо над тим, аби у ці три літні місяці виробляти іншу продукцію. Пробуємо виготовляти "гофру", вже маємо обладнання, працюємо над технологією. Може нам вдасться заповнити цю літню паузу, тоді був би безперервний процес, і наші працівники не змушені були б залишати підприємство.
– Пані Маріє, благодійність це теж стиль роботи Вашого підприємства…
– Стараємось сиротам, дітям з малозабезпечених та багатодітних сімей, одиноким бодай на свята подарувати •нашу продукцію. Розуміємо, що і їм хочеться солодощів, але ці люди не мають можливості придбати цукерки, печиво, то, як тільки випадає нагода, намагаємось не забувати їх. Солодощі офіруємо як призи під час проведення міських свят, спортивних змагань. Ми розуміємо і знаємо, що в багатьох сім`ях є проблеми, для вирішення яких потрібні кошти. Намагаємось не обминути увагою і опікою такі родини. І раді з того, якщо маємо, то можемо поділитися.
– У різдвяний час ми вітаємо один одного, надсилаємо якнайщиріші поздоровлення, і Ви теж, мабуть, хочете привітати сокальчан і свій колектив…
– Так. Вітаю всіх з Різдвяними святами, бажаю бути здоровими, багатими, веселими. Бути мудрими, вміти прощати. Нехай з першою колядкою ввійдуть у Ваші оселі гаразди, достаток, нехай різдвяна свічка запалить у Ваших серцях вогонь любові. Нехай у новому році з Вами завжди будуть віра, надія, любов.
– Дякую за розмову. І Вам щасливих, веселих Різдвяних свят.
Р.S. Тількино ми завершили нашу розмову, як Марія Шамборовська вже зібралася в дорогу відвезти солодкі "бімбоми" у Львівський інтернат для незрячих дітей.
Розмову вела Оксана ПРОЦЬ
Фото автора.