Про економіку

Закон про партійну диктатуру оскаржують у КСУ

22 березня в Конституційний Суд України депутати з «Народного Контролю» передали подання з вимогою визнати неконституційними норми закону про «партійну диктатуру» (про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі). Про це повідомив народний депутат Олег Мусій. «Наше міжфракційне об’єднання «Народний Контроль» ініціювало збір підписів парламентарів, оскільки ми переконані, що закон нівелює народне волевиявлення та призведе до згортання демократії в країні. Під поданням до КСУ підписалося 49 депутатів», – сказав він.

За словами Олега Мусія, закон легалізує політичну корупцію та сприяє партійній диктатурі. Він суперечить одразу трьом статтям Конституції. Зокрема: має зворотню дію в часі (ст. 58 Конституції України); дозволяє змінювати результати виборів вже після виборів (ст. 5 Конституції України та роз'ясненням Конституційного Суду України); обмежує виборче право громадян (звуження змісту та обсягу існуючого права, що суперечить ч. 3 ст. 22 Конституції України).

Олег Мусій нагадав, що закон ухвалено з порушеннями Регламенту, мало місце кнопкодавство. «Законопроект був протягнутий силою, ганебному голосуванню передувала рекордна кількість спроб Володимира Гройсмана включити його у порядок денний. «Характерно, що законопроект зареєстрували лідери всіх фракцій бувшої коаліції – БПП, «Самопомочі», «Батьківщини», «Народного фронту» та «Радикальної партії» – що свідчить про їхній намір контролювати та тасувати своїх депутатів на догоду «вождю». Це неприпустимо у європейській державі. Водночас судовий вердикт продемонструє – стоїть КСУ на сторожі конституційних прав громадян, чи обслуговує владу, повсякчас виконуючи її замовлення», – підкреслив Олег Мусій.

Наш кор.

Голос Сокальщини на GoogleNews