Під час "гарячої лінії", яка відбулася в Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на запитання платників податків відповідала перший заступник начальника Сокальської ОДПІ Наталія Жолудєва. Пропонуємо вашій увазі найактуальніші.
– Пані Наталіє, чи враховуються під час обрахунку показників формули Сум-Накл-Отр та Сум-Накл-Вид розрахунки коригування, складені, починаючи з 01.07.2015 до податкових накладних, складених до 01.07.2015 (у тому числі до 01.02.2015)?
– Це залежить від того, чи був покупець, якому виписувались податкові накладні, платником ПДВ. Так, розрахунки коригування, складені, починаючи з 1.07.2015, до податкових накладних, складених до 1.07.2015 (у тому числі до 1.02.2015), під час обрахунку показників формули Сум-Накл-Отр та Сум-Накл-Вид:
– враховуються, якщо податкові накладні підлягали наданню покупцям – платникам податку;
– не враховуються, якщо податкові накладні були складені на покупців – неплатників ПДВ.
– Прошу сказати, чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб вихідна допомога при звільненні працівника у зв'язку зІ скороченням штатної чисельності?
– Так, вихідна допомога при звільненні працівника оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків. Хочу зазначити, що такі суми підлягають оподаткуванню і військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
– Маю ще одне запитання. Чи нараховується на суму вихідної допомоги єдиний соціальний внесок?
– Сума вихідної допомоги, нарахована роботодавцем найманому працівникові при його звільненні, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
– До яких груп нематеріальних активів належать витрати на придбання права користування комп'ютерними програмами та посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису?
– Витрати платника податку на придбання права користування комп'ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів, а витрати на придбання сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису – до групи 6 нематеріальних активів.
– За яких умов актив визнається основним засобом?
– Відповідно до п.п. 14.1.138 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України з 1 вересня 23015 року в податковому обліку основними засобами вважаються матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 6000 гривень, невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 6000 гривень і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).
Записала Надія Мудрак, головний державний інспектор з питань комунікацій.