Під час телефонного зв'язку "гаряча лінія" на запитання платників податків відповідала заступник начальника Державної податкової інспекції у Сокальському районі Богдана Володимирівна ЖУКОВА.
Платників цікавило таке:
– Добрий день. Ми маємо зареєстрований касовий апарат, який використовується лише у базарні дні при отриманні від громадян ринкового збору. Скажіть, будь-ласка, чи ми також будемо зобов'язані з 1 липня щоденно в електронному режимі передавати до податкової звіти по РРО, чи можливо, для таких суб'єктів господарювання, як ми, передбачено пільги?
– Виключення з правил щодо обов'язку щоденного подання до органів державної податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв'язку мережі Інтернет інформації про використання РРО, зокрема копій розрахункових документів, сформованих реєстраторами розрахункових операцій і фіскальних звітних чеків в електронній формі, немає. Отже, вам потрібно в термін до 1 липня ц.р. придбати РРО, який би забезпечував виконання вимог чинного законодавства, або здійснити модернізацію існуючої у вас касової техніки, зокрема підключити зовнішні модеми та провести доопрацювання внутрішнього програмного забезпечення РРО. При придбанні нової касової техніки або її заміни слід обов'язково звертатися до Центрів сервісного обслуговування або виробників реєстраторів розрахункових операцій. Ви повинні зробити це якнайшвидше, бо уже з 1 липня фахівці податкової матимуть законні підстави застосувати штрафні санкції до порушників.
– Наше підприємство зареєструвало новий автомобіль. Протягом якого терміну подається до податкової розрахунок збору за першу реєстрацію транспортного засобу?
– Юридичні особи подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів. До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
– Доброго дня. Прошу сказати, яким чином вилучити з Єдиного реєстру податкових накладних помилково зареєстровану в реєстрі податкову накладну? Угода між нами і покупцем не відбулася, і ми повернули кошти покупцю.
– Чинним законодавством не передбачено можливості вилучення з Єдиного реєстру податкових накладних податкової накладної, яка помилково зареєстрована платником податку в реєстрі. Оскільки угода між Вами і покупцем не відбулась, Ви маєте право виписати до цієї податкової накладної розрахунок коригування кількісних і вартісних показників і, відповідно, цей розрахунок теж необхідно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою складання такого розрахунку.
– Телефонує директор приватного підприємства, яке є платником податку на прибуток. Плануємо здійснити внески до статутного фонду. Чи потрібно включати ці внески до складу доходів?
– Внески до статутного фонду включаються до доходів такого платника, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, якщо збільшення статутного капіталу не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі, оскільки в такому випадку вони вважатимуться безповоротною фінансовою допомогою.
– Богдано Володимирівно, ми отримали лист з податкової інспекції одного з районів м.Львова про те, що наше підприємство повинно сплачувати податок на доходи фізичних осіб за місцем розташування нашого магазину, тобто в місцевий бюджет м.Львова, хоча даний магазин не є відокремленим структурним підрозділом. Чи правильно це?
– Так, оскільки податок на доходи фізичних осіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб'єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб'єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.
Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю.