18 листопада в. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер провів брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, на якому підсумував роботу інспекції за десять місяців 2015-го.
Зокрема, він зазначив, що за вказаний період планові завдання з наповнення Зведеного бюджету, Державного та місцевого бюджетів Сокальського та Радехівського районів перевиконано. Зокрема, протягом січняжовтня до Зведеного бюджету Сокальського та Радехівського районів надійшло 325,3 млн. грн. податків та зборів, надходження до Державного бюджету склали 151,7 млн. грн. та 173,6 млн. грн. отримали місцеві бюджети обидвох районів.
Михайло Шайнер зазначив, що одним з бюджетоутворюючих податків є податок на доходи фізичних осіб. Так, у загальній сумі надходжень до Зведеного бюджету Сокальського та Радехівського районів частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб за 10 місяців 2015 року склала 47,8 відсотка. Фактичні надходження становлять понад 155,5 млн. гривень.
Виконання прогнозних показників листопада місяця по наповненню Зведеного бюджету складає 44,8 відсотка, у тому числі до Державного бюджету надійшло 28,2 відсотка очікуваних надходжень, до місцевих бюджетів – 61 відсоток.
М. Шайнер зауважив, що у рамках дії мораторію на проведення перевірок суб’єктів господарювання, у 2015у їх кількість у порівнянні з минулим роком зменшилась майже удвічі, проте значно зросла їх результативність. Так, цьогорічні донарахування склали 14 млн. грн. податків та штрафних санкцій проти 1,4 млн. грн., донарахованих за актами перевірок торік.
Він також зазначив, що одним з пріоритетних напрямків роботи інспекції є робота по погашенню податкового боргу, адже станом на 1 листопада цього року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку у Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, включаючи Радехівське відділення Сокальської ОДПІ, заборгували бюджету 285,1 млн. грн. у вигляді несплачених податків та зборів.
За десять місяців поточного року надходження до бюджету у рахунок погашення податкового боргу від підприємствборжників склали більш як 54 млн. грн., у тому числі до державного бюджету – 17,3 млн. гривень. Внаслідок вжитих працівниками інспекції законодавчо визначених заходів в бюджет надійшло 3,6 млн. грн. заборгованих сум.
Також одного з керівників підприємствборжників звільнено від виконання обов’язків за поданням Сокальської ОДПІ в органи управління, яким підпорядковані комунальні та державні підприємстваборжники.
Впродовж січняжовтня 2015 року на розгляді у судових інстанціях перебувало 99 судових справ на загальну суму 110,7 млн. грн., у яких однією стороною виступала Сокальська ОДПІ, у тому числі 47 судових справ на суму 16 млн. грн. за позовами платників податків до податкової інспекції, 47 справ на суму 88,14 млн. грн. за позовами інспекції до платників податків про стягнення заборгованості та 5 судових справ на загальну суму 6,54 млн. грн. – про надання дозволу Сокальській ОДПІ на реалізацію майна боржників з метою погашення податкового боргу.
За 10 місяців цього року судовими інстанціями різних рівнів прийнято 47 судових рішень на користь інспекції на суму майже 33 млн. грн., з яких 15,9 млн. грн. надійшло до бюджету. На користь платників за вказаний період прийнято 16 рішень на загальну суму 9,1 млн. гривень.
На завершення Михайло Шайнер зазначив, що для виконання платниками податків конституційного обов’язку з боку Державної фіскальної служби створено максимально комфортні умови, постійно розширюється перелік електронних сервісів, а якщо у представників підприємницького середовища виникатимуть зауваження та пропозиції щодо якості надання адміністративних послуг, то працівники фіскальної служби завжди готові до конструктивного діалогу.
В. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області також повідомив, що 4 листопада цього року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову за № 892 (на сьогодні ще не набрала чинності), відповідно до якої Сокальська ОДПІ підлягає реорганізації шляхом приєднання до Червоноградської ОДПІ.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.