Як зазначили в УКУ, надалі організатори планують налагодити контакти з ІТ-компаніями, аби подбати про можливості стажування для випускників.
Учасники мали можливість пройти навчання безкоштовно та опанувати основи методів науки про дані (Data Science), технологій MLOps, аби підготувати себе до професії консультанта з Data Science.
У програмі для ветеранів та військовослужбовців «From the Frontline to Data Science Consulting» взяли участь понад 20 ветеранів та військовослужбовців з різних куточків України. Протягом трьох місяців вони працювали онлайн з викладачем Домініком Деєю (Dominik Deja), PhD, керівником відділу штучного інтелекту та аналітики в Capgemini Invent, викладачем Польсько-Японської академії інформаційних технологій (Варшава). Допомагала учасникам команда з десяти менторів-випускників Факультету прикладних наук УКУ.
Олексій Молчановський, керівник Офісу інновацій УКУ, один із ініціаторів програми вважає, що масштабування цього проєкту дозволило би більшій кількості учасників скористатися освітніми можливостями та підтримкою: «На цьому курсі ми мали понад 20 учасників, але розуміємо, що потреби суспільства значно більші. Наша методологія включає не лише викладання, а й менторську підтримку, регулярні зустрічі з випускниками. Тож зараз ми розглядаємо можливість відкриття доступу до навчальних матеріалів та методів, щоб інші інституції також могли користуватися ними. Важливо створити відповідну інфраструктуру, щоб кожен учасник не тільки міг успішно завершити курс, а й відчувати, що про нього дбають і після завершення».
Надалі організатори планують налагодити контакти з ІТ-компаніями, аби подбати про можливі стажування випускників.
Руслан Парцей, керівник магістерської програми «Науки про дані» та один із координаторів ініціативи для ветеранів, розповів, що, готуючи програму, команда факультету спробувала шукати схожі альтернативи, але не виявила інших курсів, спрямованих на ветеранів в ІТ-галузі: «Цей курс був першим або одним із небагатьох, доступних для ветеранів, тих, які повернулися з бойових дій, або не могли продовжувати брати у них участь, а також для їхніх сімей. Основна ідея нашого проєкту полягала в тому, щоб допомогти ветеранам відновити своє життя після повернення з війни. Ми прагнули не лише надати їм новий фах, а й допомогти у процесі адаптації».
Ветеран та учасник програми Сергій розповідає, що потрапив на курс за рекомендацією побратима: «За фахом я інженер-електрик, працюю майстром виробництва на комбікормовому заводі, очолюю сервісну бригаду. Досвіду в ІТ-галузі не мав. Був півтора року на фронті, зараз звільнений. Цей крок для мене – наважитись на якісні зміни».
Сергій каже, що хоч і навчання було інтенсивним, його надихала підтримка від організаторів та менторів курсу: «Програма сформована дуже гарно. Вона проводить учасників від основних знань до складніших. Навіть тим, хто боїться кардинальних змін через відсутність досвіду, я раджу спробувати».
«Такі освітні програми безумовно важливі, оскільки допомагають створювати горизонтальні зв’язки та розуміти, що ти не один зі своїми викликами. Під час війни комунікація з людьми, які мають схожі переживання, створює відчуття єдності. Це також і певна підтримка інтеграції в суспільство після війни», – розповідає Богдан, військовослужбовець і випускник програми.
До війни чоловік мав досвід роботи в ІТ-сфері, але потребував оновлення знань і зміни сфери роботи. Богдан переконаний, що навчання на цій програмі – виклик, який дає змогу ветерану змінити своє життя: «Немає нічого складнішого за війну. Тож я хочу сказати тим, хто вагається: пробуйте і все у вас вийде. Найгірше ви вже пройшли, зараз може бути лише найкраще».