Стислий огляд подій

Зберегти вирощене – головне завдання для МНС

Період жнив у розпалі. Всі ми добре знаємо, що тонни зерна, яке в цей час ледь не цілодобово звозять машини до комор  це хліб, багатство нашої країни. Треба постійно пам’ятати, що в таку пору викинутий у полі недопалок, непогашений сірник, невеличка іскорка, що вилетіла з несправного іскрогасника машини чи трактора, можуть перекреслити працю багатьох людей, завдати значних втрат. Тож необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів під час підготовки та збирання врожаю.

Важливу роль тут відіграє протипожежний захист. Бо ж значно легше запобігти пожежі, ніж потім ціною великих зусиль відвоювати у неї вирощене. Потрібно зробити все для того, щоб на жнивному полі не вирував згубний вогонь.

Відповідальність за дотримання заходів пожежної безпеки при збиранні врожаю несуть керівники сільськогосподарських кооперативів.

Перш за все необхідно обкосити і оборати смугою завширшки 4 метри ті поля, які прилягають до доріг, лісових та торф’яних масивів, перекрити всі тимчасові дороги та стежки, прокладені через хлібні поля і встановити там необхідні застережні знаки. Великі площі зернових поділити на ділянки площею по 50 га прокосами.

Комплексу захисних заходів повинні дотримуватися й механізатори та водії автомашин. Технічні засоби мають бути повністю обладнані справним іскрозахистом та інвентарем для пожежогасіння, з ретельно відрегульованими системами електроживлення, подачі палива, змащення, а їх ремонт •має проводитися на безпечній відстані від хлібних масивів. Не підготовлені машини та агрегати до збирання врожаю не допускатимуть.

Окремі вимоги стоять перед керівниками господарств щодо виконання заходів зі збереження врожаю від пожеж та виконання в повному обсязі приписів працівників Держтехногенбезпеки. Місця зберігання нового врожаю необхідно привести в належний протипожеж•ний стан, забезпечити необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння та запасами води для цілей пожежогасіння.

Звертаюся з проханням до жителів району: надавайте допомогу працівникам сільського госпо•дарства у збереженні від пожеж хлібних масивів, скирт соломи, які є поблизу населених пунктів, житлових будівель. Суворо дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не дозволяйте дітям гратися поблизу хлібних масивів, скирт, щоб не сталося пожеж, як це бувало раніше.

Всі, хто бере участь у жнивах, повинні добре знати правила пожежної безпеки і суворо їх дотриму•ватися.

Зберегти вирощений урожай  обов’язок кожного!

Андрій ГНІДЕЦЬ,
провідний фахівець служби цивільного захисту Сокальського району ГТУ МНС України у Львівській області.

Голос Сокальщини на GoogleNews