Відбулося шосте пленарне засідання Свитазівської сільської ради, на якій оголосили результати виборів на шістнадцятьох округах. На сесію, окрім депутатів, були заступник голови Сокальської РДА Ігор Махашілов, депутат районної ради Ігор Хом’як, секретар Свитазівської територіальної виборчої комісії Олександра Мисак, член ТВК Леся Бицька, бухгалтер сільської ради попереднього скликання Оксана Котенська та спеціаліст сільської ради Олександр Станкевич.
З привітальним словом до депутатів звернулася голова Свитазівської ТВК Ірина Гужельнік і побажала обранцям плідної праці, одностайності думок, політичної згуртованості та стійкості у відстоюванні інтересів територіальної громади. Потім вона оголосила результати народного волевиявлення, представила присутнім обрану знову на посаду сільського голови Анну Гарасимчук і запросила її до слова. Анна Іванівна подякувала присутнім за висловлену їй довіру, пообіцяла не розчарувати своїх виборців та нагадала народним обранцям про труднощі та важкі будні їх копіткої праці на ниві загального добробуту громади. Дотримуючись норм "Закону України про місцеве самоврядування", на підставі якого сесію сільської ради можна розпочинати за наявності більшої кількості депутатів (в нашому випадку 15 із 16), вона оголосила сесію Свитазівської сільської ради шостого скликання відкритою.
Усі присутні урочисто виконали гімн України, після чого було зачитано до розгляду та затвердження регламент порядку денного сесії сільської ради. На обговорення винесли три важливих питання: обрання секретаря сільської ради; комісій та затвердження їх складу; виборчого комітету. Депутати сільської ради одностайно підтримали пропозицію сільського голови про продовження повноважень секретаря сільської ради минулого скликання Лесі Антонюк. Без заперечень депутати підтримали побажання головуючого сесією продовжити функціонування таких стратегічно важливих виконавчих комісій, як з питань бюджету та економіки; агропромислового комплексу та земельних ресурсів, праці та соціального захисту населення; освіти, культури та духовного розвитку. Затвердження складу комісій та їх голів не викликало у депутатів жодних заперечень.
Підійшовши до розгляду третього питання, депутати узгодили склад та кількість членів виконавчого комітету та сформували представницькі адміністративну і земельно узгоджувальну комісії та опікунську раду при виконкомі. Голова сільської ради щиро подякувала депутатам за плідну працю, одностайність думок та виваженість важливих для організації роботи сільської ради рішень, висловила побажання, щоб відвідування наступних сесійних засідань було не менш чисельним. До побажань А. Гарасимчук приєднався заступник голови РДА І. Махашілов й наголосив, що лише єдність та згуртованість найбільш дієва зброя в обороні інтересів громади та єдина можливість подолати всі негаразди. Ознайомив учасників сесії з нововведенням районної ради щодо організації роботи та забезпечення медикаментами фельдшерських пунктів у селах. Найкращим способом виведення медпунктів сіл з важкої матеріальної кризи депутати райради вважають переведення їх під юрисдикцію районної лікарні. Таке нововведення депутати сприйняли неоднозначно, адже воно ліквідує вплив сільської ради на будьякий медичний об’єкт на території сіл, як це раніше трапилося зі школами, садками, будинками побуту. Однак з іншого боку, бюджет сільської ради не дозволяє ремонту чи хоча б косметичної реконструкції медпунктів, не говорячи вже про їх забезпечення найнеобхіднішим. Запропоновані нововведення районної ради підтримав районний депутат Ігор Хом’як. Він, окрім цього, пообіцяв в найближчий час запропонувати на розгляд сесії райради питання доріг, зокрема їх капітальний ремонт та очищення від снігу в зимовий період. Це нікого не залишило байдужим. Депутат буде усіляко підтримувати громаду та запевнив у тому, що особисто контролюватиме розгляд та розв’язання цієї проблеми. До найбільших проблем громади, які потребують негайного розв’язання, І. Хом’як зарахував також відсутність внутрішніх шкільних туалетів, погане екологічне становище сіл, відсутність єдиного місця для сміттєзвалища подалі від водойм, реконструкція будинку побуту в селі Равщина з метою організації культурного дозвілля молоді та всіх жителів цього населеного пункту тощо.
Отже, перед депутатами сільських та районної рад стоїть ще багато невирішених питань, з розв’язаннями яких не варто зволікати.
Представляючи інтереси територіальної громади, народні обранці повинні пам’ятати, що від їхньої активності та ініціативи залежить добробут виборців.
Мирослава БИЦЬКА.