У закладах освіти Дрогобицької міської територіальної громади нещодавно завершилися цикли тренінгів під назвою “Медіаграмотність: знання, навички впровадження”. Впродовж жовтня минулого року та травня цього – 260 вчителів отримали можливість підвищити свої компетенції у сфері медіаграмотності, розвинули вміння краще орієнтуватися в інформаційному просторі, що безперечно стане важливим елементом у підготовці учнів до викликів сучасного інформаційного середовища.
Чудовими помічниками в реалізації проєкту стали презентації, роздавальні матеріали, розроблені за методикою IREX. Головною метою заходів було забезпечити педагогів знаннями та навичками, необхідними для критичного аналізу інформації, а також для подальшої інтеграції медіаграмотності у навчальні програми.
Восьмигодинні очні навчання провела консультант ЦПРПП Олександра Пецкович, тренерка з медіаграмотності, для педагогів 11 закладів загальної середньої освіти Дрогобицької громади. Також долучилися до проведення тренінгів у своїх закладах освіти Леся Хрунь, тренерка з медіаграмотності, вчителька української мови та літератури ліцею №4 імені Лесі Українки, та Олександра Маркевич, медіапедагог гімназії №10 імені Євгена Коновальця.
Програма тренінгів була ретельно розроблена для забезпечення всебічного підходу до вивчення медіаграмотності. Адже вміння критично сприймати інформаційний контент – одне з найважливіших сьогодні. Тож серед порушених тем – як не стати пасивними споживачами інформаційного простору та жертвами інформаційної війни? Чи володіють педагоги та учні базовими навичками інфомедійної грамотності. Також на заняттях-тренінгах говорили про:
– Дезінформацію. Пропаганду та критичне мислення.
– Мову ворожнечі, стереотипи, дискримінацію.
– Безпеку в інтернеті. Соціальні медіа. Нейромережі.
– Інтеграцію медіаграмотності в навчальні предмети.
Бути медіаграмотним сьогодні вкрай важливо. Тож цикл тренінгів “Медіаграмотність: знання, навички впровадження” став одним з важливих кроків для переосмислення себе в медіапросторі, допоміг сформувати педагогам навички здорової взаємодії з медіа. Завдяки отриманим знанням вчителі зможуть ефективніше підготувати учнів до життя в сучасному інформаційному світі, адже саме вони мають унікальну можливість сприяти формуванню свідомого підходу до споживання інформації серед молоді.
Додамо, цикли тренінгів медіаграмотності були організовані Центром професійного розвитку педагогічних працівників ДМР за ініціативи Львівського інституту післядипломної освіти, який підготував тренерів з медіаграмотності, у рамках Комплексної програми посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 рр – проєкт «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини».