Про освіту

На Львівщині нагородили переможців та призерів проєкту «Шкільні ліги пліч-о-пліч»

«Золото», «срібло» та «бронза» всеукраїнських змагань: на Львівщині нагородили переможців та призерів проєкту «Шкільні ліги пліч-о-пліч»

Львівщина посіла друге місце серед усіх областей та стала єдиною, яка зібрала весь комплект нагород: перше, друге та третє місця.

Сьогодні, 21 червня, у Львівській області нагородили переможців та призерів всеукраїнських змагань серед учнів закладів середньої освіти «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги». Фінальний етап наймасштабніших спортивних змагань серед учнів України за всю історію нашої держави – «Шкільні ліги пліч-о-пліч» завершився цими днями у Києві. Нагадаємо, що найсильніші команди з областей змагалися у п’яти видах спорту: волейбол, футзал, баскетбол, спортивне орієнтування та черліденг.

Львівщина посіла друге місце серед усіх областей та стала єдиною, яка зібрала весь комплект нагород: перше, друге та третє місця. Команда львівського ліцею ім. Івана Пулюя в змаганнях з черліденгу зайняла перше місце. Команда дівчат зі Стрийського ліцею ім. Андрія Корчака виборола друге місце у всеукраїнських змаганнях з волейболу, а юнаки Сокальської школи №2 – третє місце у цьому ж спорті. Переможців нагородили подарунковими сертифікатами від Львівської обласної державної адміністрації на придбання спортивного обладнання на 100, 80, 60 тисяч гривень, а призерів – на 30 тисяч відповідно.

«Я пам’ятаю себе у дитинстві: мені завжди дуже хотілося перемогти у якихось великих змаганнях, щоб з гордістю привезти кубок у рідну школу. І сьогодні, коли вітав учнів зі Львівщини, які перемогли та посіли призові місця у найбільших шкільних змаганнях в Україні, було відчуття, що здійснилася моя дитяча мрія. Діти, ви справді герої! Пишаюся вами, дякую за перемоги, за призові місця і за участь кожному з вас. Дякую Президентові Володимиру Зеленському, який ініціював проведення цих змагань. Дякую команді Управління молоді та спорту Львівської ОДА, яка з перших днів проєкту робила усе, щоб наша область, яка була лідеркою у державі за кількістю шкільних команд, а їх у нас зареєструвалось 2875 (понад 35 тисяч учнів), була з-поміж кращих і на фініші цього проєкту. Низький уклін ЗСУ за те, що маємо можливість дарувати дітям такі яскраві емоції», – наголосив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Варто відзначити, що всі сім районів Львівщини активно включилися в процес, і наша область стала лідеркою за кількістю зареєстрованих у проєкті шкільних команд, а саме – 2875, а це понад 35 тисяч школярів.

У ІІІ етапі проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» взяли участь понад 4596 дітей у складі 326 команд з 5 видів спорту (7 дисциплін) – баскетболу, волейболу, футзалу, черліденгу та спортивного орієнтування.

«Дякуємо школярам, їхнім батькам та тренерам. Всі доклалися до підготовки і змагань, та зробили цю роботу разом. Як результат маємо круті нагороди, і, що головне, щирі емоції. Бажаю вам, діти, надалі продовжувати. Пробуйте, старайтеся, не зупиняйтеся на досягнутому», – побажав керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Сімох директорів шкіл відзначили подяками голови Львівської обласної державної адміністрації. А трьох працівників обласної та районної адміністрацій подяками від Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти та науки України, а також всеукраїнського центру «Спорт для всіх».

Амабасадорками проєкту є спортсменки: майстриня спорту України міжнародного класу, фіналістка Олімпійських ігор в Токіо-2020, срібна призерка III-х літніх Юнацьких Олімпійських ігор у Буенос-Айресі (2018, Аргентина), чемпіонка в багатоборстві 34 чемпіонату Європи серед юніорів (2018, Гвадалахара, Іспанія), абсолютна чемпіонка XVII Всесвітньої літньої Гімназіади, 2018 (м. Марракеш, Королівство Марокко), чемпіонка України серед юніорів з художньої гімнастики 2017 та 2018 років, віце-чемпіонка України 2019 та 2021 років Христина Погранична та майстриня спорту міжнародного класу з веслування на байдарках та каное, чемпіонка Європейських ігор, бронзова призерка чемпіонату Європи, Кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня Валерія Терета.

«Неймовірно рада бути амбасадором проєкту. Рада спостерігати за тим, як ви, діти, прямуєте до своєї цілі та виборюєте ці нагороди. Це нагадує мені і про мій пройдений шлях. Бажаю не покидати свої спортивні захоплення, а впевнено крокувати до вершин», – наголосила Валерія Терета.