Про освіту

Світилище добра та Мудрості

Хоч нині майже у кожній хаті є комп"ютер та Інтернет, однак до Жужелянської сільської бібліотеки не заростає стежка. І дорослих, і юних, і зовсім маленьких читачів радо зустрічає привітна господиня Любов Мончук (на знімку), яка уже 15 років працює бібліотекарем. За освітою вона бухгалтер, але бібліотечна справа припала їй до душі і стала улюбленою. Л. Мончук розповіла, що нині у бібліотеці налічується 310 читачів, з них 78 дітей та юнацтва.

Найчастіше у громадську книгозбірню заходять школярі молодших класів, які беруть книги за шкільною програмою, та старшокласники, яких цікавлять різні довідники для вступів у вузи та підготовки до ЗНО. Книжковий фонд бібліотеки становить 3800 книг, він весь час поповнюється, але можливо, не так як би хотілося. Наприклад, торік Жужелянська бібліотека отримала 79 книжок, серед них чимало художньої літератури.

Однак, як каже бібліотекар, бракує галузевої, зокрема медичної. Нині популярністю у селян користується книжка "Сокальщина. Книга пам"яті України 19141990", "Приготування салатів – кулінарні рецепти на кожний день", дитяча література. Охоче читають жителі села Ігоря Калинця, Ліну Костенко, Ірен Роздобудько, Марію Матіос… Про ці книжки весь час запитують та беруть читати додому. У бібліотеці також є книги авторів, яких широко пропагували у радянські часи. Їх зберігають у архівному фонді, бо чимало з них вивчають у школі, і учні беруть їх на позакласне читання.

 – Читачі старшого віку також не втрачають цікавості до книг й читають про історію України, її минуле, яке так багато років приховували, розповідає пані Люба.

– Вони самі розповідають про минуле України і хвилюються за її майбутнє. Активним читачем бібліотеки є Катерина Климів, яка любить читати книжки про історію краю, цього разу взяла книгу "Надбужанщина".

Бібліотека займає одну простору кімнату на першому поверсі в приміщенні сільської ради. Любов Мончук дбає аби у громадській книгозбірні було затишно, оформляє виставки до різних державних та релігійних свят. Остання з них мала назву "Українська мова, історія та звичаї". Пані Люба організувала краєзнавчий куточок, де на почесному місці матеріали про історію села, легенди його походження та розповіді про людейсамородків, якими воно гордиться. Серед них  Володимир Сеньків та його син Володимир, які є добрими столярями та різьбярами по дереву; Зіновія Юр та Софія Кильбасович  вишивальниці, роботи яких викликають захоплення.

Приміщення бібліотеки в осінньозимові місяці, на жаль, не опалюють, тому й пані Люба переживає, що буде з книгами. Бо впевнена, що книга  це маленьке віконце, через яке весь світ видно. Без них наше життя не є таким цікавим. Адже прочитаєш незнайому книжку  немов знайдеш доброго товариша, перечитаєш її, наче зустрінеш старого знайомого.

…Майже 60 років існує в Жужелянах бібліотека. Відбуваються різні події, змінюються працівники, покоління відвідувачів: читачі минулих років приводять до книгозбірні вже своїх дітей та онуків, а бібліотека, як світилище добра, була, є і залишиться назавжди.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews