На урочисту академію з нагоди початку нового 2013-2014 навчального року в Сокальській МАН зібралося багато учнів 8-11 класів, гості, педагоги, батьки. Присутніх привітали о. Ярослав Валюх, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат районної ради, голова Ради МАН Микола Дем'янович.
Як записано у Програмі розвитку освіти Сокальщини на 2013-2018 рр., район прагне мати розвинену позашкільну галузь на рівні сучасних стандартів. І це вселяє віру в те, що матеріально-технічна база нашого закладу буде кардинально поповнена, праця учнів і педагогів поцінована належним чином.
За підсумками минулого навчального року Сокальська МАН зайняла перше місце серед районних МАН та учнівських товариств та друге – в обласному рейтингу результативності. Загалом за 2012-2013 н. р. наші вихованці здобули 68 призових місць на районному, обласному та Всеукраїнському рівнях.
Цьогоріч для організації занять зі слухачами в нас створено 16 творчих об`єднань, які очолюють досвідчені, авторитетні педагоги району. Серед них вісім вчителів вищої кваліфікаційної категорії, троє мають звання "вчитель-методист", три – звання "старший учитель", чотири педагоги – першої кваліфікаційної категорії. Вчитель фізики МАН Юрій Кірик нагороджений як кращий педагог України поїздкою до Швейцарії для участі в науковій школі "Європейська організація ядерних досліджень".
У нас налагоджено тісну співпрацю з обласною МАН, науковцями вищих навчальних закладів Львова, тому слухачі мають змогу отримувати їхні консультації, поради, користуватися науковою літературою.
Цього року слухачі МАН візьмуть участь у предметних турнірах з математики, біології, географії, економіки, фізики, хімії, правознавства, історії, журналістики, інформатики та інших конкурсах, стануть учасником очно-дистанційної школи при обласній МАН та Національному центрі "Мала академія наук" (м. Київ).
З 2006 р. на базі обласної МАН створено Центр дистанційного навчання для обдарованих школярів області. На жаль, через відсутність комп`ютерного класу та відповідної техніки, не маємо змоги забезпечити слухачів доступом до дистанційного навчання. Але цього року за домовленістю з опорними школами учні зможуть отримати цікаві онлайн-лекції, які проводять львівські науковці, зокрема присвячені 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.
Для обдарованих дітей функціонують навчально-оздоровчі табори, і слухач Сокальської МАН Дмитро Колтонюк цього літа побував у Всеукраїнській літній школі з теології, релігієзнавства та історії релігії.
За підсумками минулого року 66 слухачів отримали свідоцтво про позашкільну освіту, 12 – горде звання "дійсний член МАН", 55 – "кандидат у дійсні члени МАН".
Серед слухачів МАН – учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, Сокальського НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №2 – ліцей", Сокальської СЗШ І-ІІІ ст. №3, Сокальського НВК "ЗШ І-ІІІ ст. №4-ліцей", Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5, Телязької, Жвирківської, Стенятинської, Сілецької, Тартаківської, Савчинської, Забузької, Лучицької, Поторицької, Волицької шкіл, Сокальської санаторної школи-інтернату.
За час літніх канікул власними зусиллями колективу проведено поточний ремонт. Велика вдячність працівникам Малої академії та меценатам – депутату Сокальської районної ради, директору ДЛГП "Галсільліс" Миколі Дем`яновичу, Жвирківському селищному голові Іванові Кошлаю, Сокальському міському голові Богданові Зарічному за матеріальну допомогу та підтримку розвитку нашого навчального закладу.
Світлана МУСІЙ,
директор Сокальської Малої академії наук учнівської молоді.