Про освіту

В Сокальській школі у День космонавтики відбувся фестиваль робототехніки «Гайда у космос!»

12 квітня в День космонавтики у Сокальській ЗШ І-ІІІ ст №4 відбувся довгоочікуваний фестиваль робототехніки «Гайда у космос!».

Цього дня до нашої школи на Фестиваль завітало багато гостей. Присутніх вітали о. Ярослав Валюх, директор Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 Наталія Драган, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

У конкурсному марафоні взяли участь команди: Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №2 «Cryptons», Хоробрівської ЗШ І-ІІІ ст. «Електрони», Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 «Falcon», Поторицької ЗШ І-ІІІ ст. «StartUp», команда від організації «Українська молодь Христові» «Astra» та команда, яка приїхала з с. Приморське, Одеської обл. «Приморські горішки». Рухаючись за маршрутним листом, вони завзято виконували поставлені завдання, були учасниками майтер-класу з робототехніки, старанно проходили усі місії. Цікавою була зустріч учасників фестивалю із головою управління ІТ м. Львова Мартою Романяк, яка розповіла про ІТ сферу, Smart city, чому важливо вчитися і вивчати англійську мову та привезла учасникам подарунки. Після всіх конкурсів на команди чекав «Космо-квест».

Усі присутні мали змогу не лише поринути в космічну атмосферу, а й побувати на виставці музею «Людина. Земля. Всесвіт», де були представлені оригінали картин космонавтів, медалі, фото із підписами космонавтів. До виставки долучилась «Станція юних техніків» м. Сокаля з моделями ракет, шатлів, винищувачів та картинами.

Пізнавальною була «Ярмарка наукових проектів» – робити школярів з Екології, Інженерії, Механіки. Ми побачили макет діючого вулкану та процес виверження лави; дізнались про фотосинтез і як він працює в закритій еко-системі; як виростити екологічно чистий город в домашніх умовах; як зробити дизайн ландшафту; як збудувати розумний та енергозберігаючий будинок; як забезпечити будинок світлом та теплом, використовуючи енергію рослин; що відбувається із ґрунтом, якщо спалювати траву; як діє Wi-Fi на зерна пшениці та ще багато іншого.

Протягом фестивалю команди та гості могли зіграти настільні ігри, скласти різні фігури за Lego-столом.

Надія Петришак (вчитель хімії Сокальської ЗШ №4) та її учень Юрій Приймак (учень 10-А класу Сокальської ЗШ №4) демонстрували нам цікаву хімію.

Станіслав Ющак (учень 7-А класу Сокальської ЗШ №4) презентував свою колекцію кубиків та вміння скласти Кубик Рубіка за 30 секунд.

Вітаємо переможців: команду «Astra» (І місце), «Falcon» (ІІ місце), «StartUp» (ІІІ місце). Жуйло Юлію (І місце), Затіраху Яніну (ІІ місце), команду 6-В класу Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 (ІІІ місце) – переможців наукових проектів.

Важливою була не перемога команд, а та атмосфера, яка панувала цього дня, адже учасники познайомились одні з одними, подружилися, пізнали багато цікавого, нового, зрозуміли, що таке STEM-освіта, що наука є цікавою і до неї можна доторкнутись.

Велика подяка нашим спонсорам за допомогу, за те, що долучилися до нашого фестивалю, за подарунки для переможців, а саме: магазину «Імперія», магазину «Феєрія», магазину «Аніта», магазину «Кулька» та «Скарби України», а також дякуємо Марті Романяк за допомогу у придбанні футболок для волонтерів та організаторів. Дякуємо усім учням та батькам, які допомагали в організації фестивалю!

Голос Сокальщини на GoogleNews