Про освіту

Виставка дитячих робіт ” Жива фарба”

Сокальська філія Львівського музею історії релігії, музею "Людина. Земля. Всесвіт" представила гостям виставку дитячих робіт " Жива фарба" Сокальської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка з циклу занять "Стихії". Творчі заняття проходили в музеї – в рамках проекту "Світ навколо нас" (керівник народний майстер Богдан Ямовий). Діти ознайомлювалися зі стихіями Землі, Води, Вогню, пізнавали їх символічне значення в образотворчому мистецтві. Метою занять було не навчити школярів малювати, а особливий наголос був на релаксацію, на те, щоб вони передавали у роботах свій внутрішній стан, свої почуття і емоції. 

Цікавими були малюнки дітей за експозицією музею "Людина і Всесвіт". Спочатку школярі знайомилися з творами художників представлених на виставці, а пізніше передавали свої враження від побаченого. Адже Всесвіт повністю ніхто не бачив, тому будь – яка людина представляє його по своєму. Учні малювали галактики, чорні діри, окремі зірки і комети, невідомі матерії і структури, які бачили на картинах, включаючи свою уяву і фантазію.    

Надзвичайне захоплення в дітей викликала техніка ебру, тобто малювання фарбами на воді. Здавалося, що це дуже просто, але водночас і складно. Почавши спілкування з водою, з кожним кроком діти все більше і глибше розуміли світ ебру, що малювати на водному просторі – значить зрозуміти мову того, що складає основу всього живого – води. Малювання технікою настільки прекрасне, що нею не можна не захоплюватися. 

Виставка завершується колективною роботою "Майбутнє України в наших руках". Діти укладали свої малюнки з окремих областей на символічній карті України. Вразило нас, дорослих, розуміння дітьми того, що вони не просто люди, жителі планети, а – українці, українці-патріоти, які живуть в Україні, на землі, де народилися і виросли, і тому тепло своїх долонь, розуму і серця передали у своїх малюнках, а також бажання бачити Україну єдиною і нероздільною.

Цікавим і пізнавальним було театралізоване дійство "Коса – дівоча краса", за участі гуртківців Будинку дитячої та юнацької творчості м. Сокаль (керівник Оксана Сумбаєва). Глядачі почули розповіді про косу, що вона означає, шанобливе ставлення до неї, про її зв'язок з нашими предками, традиції заплітання та розплітання її. Звучали вірші, пісні про косу – символ честі й гідності, охайності й працьовитості.   

Працівники музею ознайомили відвідувачів із новими творами митця Анатолія Покотюка "Мистецькі одкровення…" В оновленій експозиції чільне місце займає мистецька композиція "Тарас Шевченко – на межі епох". Її концепція передбачає розділ, який змушує сучасників не тільки згадувати літературну творчість Кобзаря, а й відчувати майже матеріальну присутність Тараса Шевченка у вирії драматичних подій початку ХХІ століття. У своїх творах митець Анатолій Покотюк зосереджує увагу глядачів на зовсім іншому сприйнятті подій в Україні 2013-2015 років, пов'язуючи їх з пророчими передбаченнями поета, з'ясовує для себе і показує нам нову реальність, новий погляд на творчість Генія і закликає пам'ятати нескінченні покоління героїв, які рясно скропили своєю кров'ю українську землю.

В "Музейній вітальні" радо зустрічали гостей, просто гарних людей – друзів музею…

Ольга ЯНЧУК, молодший науковий співробітник музею "Людина. Земля. Всесвіт".

 

Голос Сокальщини на GoogleNews