Про освіту

Мова – символ миру і єднання нації

З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти й культури громадськості, удосконалення навиків майстерного володіння словом, з нагоди відзначення Дня української писемності та мови, в навчальних закладах з 6 по 15 листопада району було проведено відповідні заходи. 

9 листопада, у День української писемності і мови Національна радіокомпанія України вп'ятнадцяте провела Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Об 11.00 усі, хто хотів перевірити свої знання з української мови, мали можливість під диктовку ведучих Українського радіо, телеканалів Перший канал (УР-1) та «UA: Перший» написати текст, що готувався спеціально до цього дня. До Всеукраїнського диктанту єдності долучились учні та вчителі Сокальського району. Активними були учні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, Волицької ЗШ І-ІІІ ст., Сокальського НВК ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей. Учасники відчули себе невід’ємною частинкою важливої справи. Усі роботи було надіслано у м. Київ.

Департамент освіти і науки облдержадміністрації спільно з Львівським обласним радіо організували написання радіодиктанту для мешканців Львівщини. До написання диктанту долучились 435 учнів та 45 учителів району. Роботи учасників перевірятимуться у м. Львів (Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека). Підсумують конкурс у грудні 2015 року.

Проведено конкурс з української мови ім. П. Яцика (шкільний етап) з 6 по 14 листопада; районний етап відбудеться 21 листопада в Сокальському НВК ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей. Переможці районного етапу братимуть участь в обласному, який відбудеться 6 грудня у Львові; конкурс творчих робіт: «Мова – душа нації», «Українська мова у моєму житті та житті моєї родини».

Відбулася науково-практична конференція для учителів та старшокласників 10-11 кл., (в рамках методоб’єднань вчителів української мови та літератури Великомостівського, Сокальського, Тартаківського освітніх округів). 

В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Доречним був урок доброти і єднання «Там, де живе рідна мова, живе український народ», який пройшов в навчальних закладах району у 5-7 класах. Учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, запросивши взяти участь в мовних змаганнях «Яка чудова українська мова!» 

10 листопада у школах району бібліотекарі познайомили учнів з майстрами пера Сокальщини, людьми, які плекають та збагачують нашу мову. Діти переглядали виставку літератури, читали вірші, згадували прислів’я та приказки про мову. Не обійшлося й без мовознавчої гри, яку проводили вчителі української мови.

З 3 по 9 листопада для учнів і вчителів навчальних закладів відбулась книжкова виставка «Писемність та мова – жива плоть, яка створювалась мільйонами поколінь». Книжкові видання, представлені на виставці дали змогу читачам поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Любов ПЛЮХІН методист районного методкабінету відділу освіти Сокальської РДА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews