Святкові події

11-го серпня – День Західного Бугу

Святкування Дня Західного Бугу вперше започатковано у 2019 році

День Західного Бугу об’єднує ідейних захисників річки. Такі екологічні заходи покликані підвищувати екологічну свідомість громадськості, виховувати розуміння про свою персональну відповідальність за чистоту водойм.

Назва річки Західний Буг вказує на особливості гідроландшафту річки з великою кількістю закрутів та заболочених місць і вперше з’являється на сторінках літопису поряд з етнонімом «бужани»,що означає «гнути, згинати». Інше тлумачення слова «Бог» — це збіжжя, врожай зернових. Отже річка Бог/Буг (Західний Бог/Буг) — це назва річки вздовж якої були рясні врожаю збіжжя (тобто, бога).

Транскордонна річка Західний Буг належить до басейну Балтійського моря. Частина річки є природним кордоном між Польщею, Україною та Білоруссю. На території Польщі, після злиття з річкою Нерев, Західний Буг впадає у річку Вісла.

Загальна довжина річки – 772 км, протяжність її по території України становить 404 км. В межах Львівської області довжина Західного Бугу – 184 км.

Річка Західний Буг – основна річка Сокальського району, бере свій початок в с. Верхобуж Золочівського району, на відміну від інших річок, починається не маленьким струмочком, а досить повноводним потоком та протікає через Буський і Кам’янка-Бузький райони Львівської області. У минулому відразу при витоку річки працював водяний млин, а це означає, що води було досить, щоб крутити тяжкі млинові жорна.

Протяжність річки по території Сокальського району становить 64 км. Основними притоками Західного Бугу на території району є річки Солокія, Рата, Білий Стік, Спасівка, Варежанка, Красносілка.

Всі ми хочемо бачити нашу річку мальовничою, чистою, як колись, з відпочинковими зонами і пляжами, а для цього необхідно оберігати її від забруднення і засмічення, охороняти і дбати про чистоту річки та прибережної захисної смуги.

Західний Буг – річка, яка об’єднує народи України, Польщі та Білорусі. Саме тому ми маємо спільними зусиллями як влади, так і громадськості всіх країн зберегти Західний Буг для майбутніх поколінь. Тільки в плідній співпраці всіх водників можливе досягнення доброго стану вод!

Голос Сокальщини на GoogleNews