Невдовзі до нас прийдуть зимові свята. Традиційно у наших оселях, у навчальних закладах, в установах та організаціях спалахуватимуть яскравими різнокольоровими вогниками ялинки. Ці дні, беззаперечно, піднімуть настрій і дітям, і дорослим. Та ми мусимо докласти максимум зусиль, аби урочистості не було зіпсовано прикрощами від пожеж, які на жаль, не зважають на свята.
Через газету «Голос з-над Бугу» ще раз звертаюся до керівників усіх рівнів та до батьків із закликом зробити усе можливе, аби свято відбулося. Потрібно чітко усвідомлювати, що проведення таких масових заходів вимагає суворого дотримання правил пожежної безпеки, найменша необережність при облаштуванні електрогірлянд, застосуванні відкритого вогню – мова йде про свічки, бенгальські вогні тощо – може не лише зіпсувати святковий настрій, але й призвести до трагічних наслідків.
Що ж необхідно зробити, аби попередити непоправне? Перш за все, подбати про шляхи евакуації з приміщень, які будуть задіяні при святкуванні. Якщо у заході братимуть участь понад 50 дітей, дозволяється використовувати лише приміщення з двома евакуаційними виходами. Hа вікнах не повинно бути «глухих» грат. А саме приміщення потрібно обирати не вище другого поверху в будівлях з негорючими перекриттями.
Значну увагу необхідно приділити і опаленню. Правила пожежної безпеки категорично забороняють використання саморобних електрообігрівачів. Під час проведення святкових заходів у приміщеннях бажано організувати цілодобове чергування особи, відповідальної за дотримання протипожежного режиму, обізнаної з правилами пожежної безпеки, яка вміє користуватися первинними засобами пожежогасіння.
Під час проведення святкових заходів не можна використовувати жодних джерел відкритого вогню – курити, підпалювати бенгальські вогні, використовувати феєрверки.
Сама ж ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі так, аби не загрожувати основні чи додаткові евакуаційні виходи. Прикладаючи ялинку не треба забувати, що вкрай небезпечно використовувати іграшки та прикраси з вати і марлі. А вже про встановленні на лісовій красуні свічок і мови не може бути! При проведенні масових заходів необхідно подбати і про первинні засоби пожежогасіння. Їх слід розташовувати у легкодоступному місці, поблизу від входу до приміщення. Це робиться з тією метою, аби ними могли скористатися як люди, що знаходяться всередині приміщення, так і ті, хто зможе у разі виникнення пожежі прийти на допомогу.
У випадку використання електроілюмінацій без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватися гірлянди тільки з послідовним підключенням електричних лампочок напругою до 12 Вольт, потужність яких ні в якому разі не повинна перевищувати 25 Вт.
Якщо у населеному пункті виникають перебої з енергопостачанням, що, на жаль, останнім часом не є рідкістю, святкування краще влаштовувати удень, аби уникнути паніки у разі раптового відімкнення освітлення.
Готуючи карнавальний костюм для своєї дитини батькам необхідно уникати використання легкозаймистих матеріалів. І ні в якому разі не дозволяйте дітям самостійно розпалювати бенгальські вогні!
Працівники пожежно-рятувальної служби сподіваються, що ці поради допоможуть зустріти Новий рік та Різдво Христове весело і щасливо. Тому дозвольте від імені колективу Сокальського РС ГУ ДСНС України в Львівській області привітати Вас, шановні краяни, з Новим 2016 роком та Різдвом Христовим! Бажаємо Вам щастя, міцного здоров’я, миру та злагоди у ваших родинах. Нехай рік Новий принесе до Ваших домівок тільки радість. Нехай Різдво Христове зміцнить вашу віру і надію у день прийдешній, наповнить любов’ю ваші серця. Веселих Вам свят!
Олег ТИМЧАК, начальник Сокальського РС ДСНС України у Львівській області.