Свій 40-річний ювілей народний вокальний жіночий ансамбль «Любисток» святкував у широкому колі друзів і шанувальників. Зал районного Народного дому був переповнений. Бо цей колектив, як відзначила ведуча свята Олена Назарова, – яскраве самобутнє явище в історії вокальної культури Сокальщини, пропагандист сучасної та народної української пісні. Глядачі познайомились з учасницями ансамблю: керівником Лілією Конончук, провідним методистом районного Народного дому, Ольгою Мамуладзе, директором цього культосвітнього закладу, Марією Литвин, яка співає в колективі від початку його заснування, Оксаною Нечипорук, вихователькою дитсадка «Калинонька», Ольгою Шевчук, провідним методистом, солісткою ансамблю, Світланою Яремою, викладачем музики Сокальської гімназії, яка ке-рує церковним хором церкви св. Миколая, Анною Базарко – викладачем зарубіжної літератури другої школи, Наталією Коніщук, художнім керівником Народного дому с. Поториця.
Вітаючи ювілярів, заступник голови райдержадміністрації Лариса Фарин наголосила:
– Цей ансамбль професійний, об’єднує людей, безмежно закоханих у пісню. Він представляв не тільки наш район, а й державу у сусідній Польщі. Коли «Любисток» виходить на сцену, він кожного разу запрошує нас усіх у свій світ. А в його світі – любов до України, глибока духовність, пісня – понад усе, і цей світ пахне любистком. Тож співайте, співайте для себе і співайте для нас. Здоров’я вам, радості, сімейного затишку, достатку!
Разом із заступником голови районної ради Володимиром Чубом Лариса Фарин вручила колективу сертифікат на придбання кольорового принтера та книгу «Сокальщина».
А на екрані – фільм про становлення цього колективу. 1975 рік: випускниця Київського інституту культури Ольга Мамуладзе очолює вокальний ансамбль, яким незмінно керувала впродовж 32 років. Знаковим став для «Любистку» рік 1982 – ансамблю присвоїли почесне звання народного. 1992 рік – колектив став лауреатом міжнародного конкурсу-фестивалю «Золоті трембіти» у Трускавці та телеконкурсу «Сонячні кларнети». Далі були надбужанські зустрічі, поїздка у Польщу. 2007-го колектив очолила Лілія Конончук. Склад ансамблю постійно змінювався – хтось виходив заміж, когось чекала домівка за межами Сокальщини, хтось їхав у світи на заробітки, але спів не змовкав ніколи. Вони – як одна велика родина, не можуть бути один без одного. Тож і на сцену вийшли по праву, з усмішками і сльозами на очах – ті, хто співав в ансамблі, і ті, хто акомпонував колективу, дарував їм свої твори. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять місцевих поетів, композиторів, акомпаніаторів, які відійшли у вічність.
І знову були вітання, теплі і щирі слова побажань, квіти, подарунки. Вітання колективу виголосили колишні учасниці ансамблю Світлана Крицька, Марія Христинич, Галина Ващук. Ось що сказала Світлана Крицька:
– Ви даруєте людям пісню, ділитесь з нами своєю енергетикою. Спасибі вам, адже ви плекаєте пісню наших дорогих земляків, українську пісню, народну пісню, яка об’єднує всіх нас, дарує чар-зілля.
Разом з вітаннями «Любисток» отримав солодкі і музичні подарунки: Р. Антонюк виконала пісню «Шлях додому», Г. Ващук пісню на муз. О. Пенюк-Водоніс «Осіннній блюз», Ю. Капелусь – «Вальс», Н. Кузій – «Біла хата», Л. Мельота – пісню «Повернення додому», яка до сліз розчулила слухачів.
Як завжди, на «біс» зустрічали вони і кожну виконану «Любистком» пісню: «Я Господа молю», «Цвіте калина коло хати», «Зозуленька», «Не шуми, калинонько», «Лелеча доля», «Над Україною», «Кажуть люди», «Дай Бог» та ін. Адже, як підкреслив Сокальський міський голова Богдан Зарічний, шана і любов слухачів – то найбільша нагорода для колективу, який впродовж чотирьох десятиліть радує нас своїм співом. В репертуарі ансамблю понад сто пісень, українських народних, сучасних. Тривалий час колектив співпрацює з композитором Олександром Синютіним з Волині. Його дружина Людмила – колишня учасниця ансамблю. Дует подарував ювілярам пісню «Біла повінь», а пан Олександр вручив їм диск з мінусовими фонограмами на свої пісні.
– Сьогодні у нас велика зустріч з мистецтвом, з народним серцебиттям, з піснею, яка звучить у правдивих і неложних вустах, – зазначив директор обласного науково-методичного Центру народної творчості Роман Береза. – Сорок років «Любисток» радує громадськість, бо це справді колектив, який несе в собі часточку історії великого мистецтва, власне, того, чому ніколи не зраджував український народ. Тож співайте до ста, возвеличуйте нашу пісню, велике наше слово. Ви несете чистоту і правду нашої народної творчості.
Довго в залі ще лунали прекрасні пісні, а «Любистку» зичили творчого і людського довголіття, дарували квіти. На завершення зал дружно побажав ювілярам «Многая літа».
Багато творчих задумів у колективу. Що ж, хай сповняться його мрії, гарних пісень йому, нових творчих висот!
Валентина БЛУДОВА.