Святкові події

Вони примножують лісові скарби…

Українська поетеса Ліна Костенко писала: "Скільки років землі – і мільярд, і мільйон, а яка вона досі ще гарна!" Окрасою землі, неповторним храмом природи є ліси. І Сокальщина має це багатство, яке охороняють, піклуються ним і примножують працівники Сокальського дочірнього лісогосподарського підприємства "Галсільліс", яке очолює депутат районної ради Микола Дем'янович. Напередодні професійного свята наш кореспондент поспілкувався з працівниками підприємства.

 

Микола ДЕМ'ЯНОВИЧ,
директор Сокальського ДЛГП "Галсільліс":

– Ліс – то ціла епопея історії, генія людства, суспільства, держави. Це скарбниця різних видів дерев, ягід, грибів, медоносних лікарських трав, звірів і птахів. І на її сторожі стоять працівники лісу, які ще й примножують це безцінне багатство. Нині нам сільські ради передають землі, непридатні для ведення сільського господарства, і ми їх заліснюємо – садимо ліси. Нещодавно працювали на землях, які передали нам Стенятинська, Острівська та Спасівська сільські ради. Вивчали грунти і висаджували листяні і хвойні саджанці. Зазвичай обходимося своїм посадковим матеріалом, але елітні сорти закуповуємо у Львівському лісотехнічному інституті.

Шкода, що від рук людей, через необережне поводження з вогнем, гинуть лісові масиви. У цьому році, Богу дякувати, ми з цим не стикалися. Лише боремося зі спалахами. Ще, на жаль, люди спалюють суху траву, а це небезпека для лісу. І наші працівники дуже часто виїжджають у такі місця, щоб не допустити вогонь до дерев. Намагаємось побороти "червоного півня" самотужки, щоб не залучати пожежників. От, коли виникають серйозні пожежі, то нам без вогнеборців не обійтися. Бо вогонь не лише нищить дерева, кущі і трави, а й дичину, якої останнім часом побільшало на Сокальщині, це: кабани, лисиці, зайці, козулі. А бобрів є стільки, що вже й шкоду роблять. Тому я, як депутат районної ради, пропонував виділити кошти під програму для меліорації земель у лісах Сокальщини.

 У нашому підприємстві трудиться 60 осіб і стільки ж сезонних робітників. У цьому році, щоб покращити фінансовий стан, ми почали займатися бджолярством. Маємо двадцять вуликів, які влітку вивозили в Городиловичі, тоді, коли цвіла гречка. І вже будемо збирати перший мед.

 

Василь КУШНЕРИК,
в.о. лісничого Сокальського лісництва:

– Сокальське лісництво займає площу понад три тисячі гектарів. У цю осінню пору ми займаємося збором грецького горіха, жолудів дуба звичайного і червоного. Сподіваємось на добрий урожай жолудів, бо дуби плодоносять кожні чотири-шість років. Тому хочемо запастися і ними на наступні роки. Жолуді спочатку висіваємо у розсаднику, де також вирощуємо саджанці сосни і ялини. А через рік пересаджуємо в ліси. У цьому році засадили саджанцями 22,5 гектара лісу. У Сокальському лісництві працюють одинадцять лісників. Його територія розкидана на половині площі району: біля межі з Волинню, Польщею – до Великих Мостів. У лісництві понад двадцять років трудиться Іван Тарнавський, серед досвідчених лісників можна назвати Петра Пелиха, Василя Дубанича. На розсаднику допомагають люди, яких скеровує до нас Центр зайнятості. І працюють вони старанно і добросовісно.

 

Мирослава РОМАНЧУК,
помічник лісничого Реклинецького лісництва:

– У Реклинецькому лісництві, яке займає 4 тисячі 90 гектарів, теж працюють лісники, котрі люблять свою справу, піклуються про ліс: Іван Лепих, Юрій Лис, Йосип Мазур, Іван Цибак, тракторист Петро Стельмашик, майстер лісу Василь Дунелич. Вони насаджують лісові культури та доглядають за ними. У нас своя теплиця, де вирощуємо сіянці сосни звичайної, ялини європейської, модрини, які згодом висаджуємо в лісі. А в розсаднику є саджанці дуба червоного та звичайного. Учні Реклинецької школи допомагають доглядати за ними. Завдяки сприянню Реклинецької сільської ради нам виділили п`ятигектарну площу для спорудження будинку лісництва, а також теплиці, розсадника.

 

Андрій МИКИТЮК,
головний лісничий ДЛГП "Галсільліс":

– За півріччя посаджено лісові культури на площі 45,4 гектара. Проведено сприяння природному поновленню на площі 3,7 га, а також доповнення лісових культур на площі 21,5 га. Санітарна рубка відбулася на 79 гектарах, очистка від захаращень – на площі 52 га. Догляд за лісовими культурами вже зараз провели на площі 240,5 га.

Також займаємось транспортними перевезеннями, маємо досвідчених водіїв Володимира Ковальського та Михайла Андрущака.

 

Олег БУРДА,
заступник директора по виробництву:

– Маємо столярний цех, у якому працює шість чоловік. Робимо лавочки, гойдалки, пісочниці, альтанки. А тепер розпочали виготовляти вулики. Отже бджолярі можуть придбати їх у нас. На цій ділянці роботи успішно працюють пилорамник Олег Чернявський, столяр Петро Сютра. Вони ж займаються завантаженням вагонів деревиною.

 

Михайло КРУЧКЕВИЧ,
бухгалтер ДЛГП "Галсільліс":

– Підприємство за вісім місяців цього року сплатило податків та обов`язкових платежів на суму 544 тисячі гривень. А продукції за цей же період реалізовано на суму 2482 тисячі гривень.

 

Записала Оксана ПРОЦЬ.

На фото: колектив Сокальського ДЛГП “Галсільліс”.
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews