Святкові події

Свято в Сокальському музеї “Людина. Земля. Всесвіт”

В Міжнародний день музеїв старший науковий співробітник Наталія Покотюк представила проект «Світ навколо нас» і програму «Музей та школа».

Проект «Світ навколо нас», програма «Музей та школа» Сокальської філії –  це продовження програми Благодійної Духовномистецької Фундації Анатолія Покотюка «Творча хата» (створення творчого центру на базі музею «Людина. Земля. Всесвіт»), яка розпочала свою діяльність у травні 2007 року, і протягом двох років об’єднувала дорослих, дітей, молодь, навіть сім’ї та родини, які були зацікавлені мистецтвом; вона дала можливість самореалізуватись творчим особистостям, популяризувати різні види мистецтва шляхом проведення мистецьких заходів (концертів, виставок, пленерів, театральних дійств, вечірок тощо).

Мета програми «Музей та школа» 2012 року –  продовжувати ознайомлювати школярів з історією, традиціями нашого регіону, видатними людьми, громадськими діячами, зацікавити дітей мистецтвом. А також показати у ньому багатство втілених художніх образів, створити умови для випробування їхніх можливостей. Використовуючи знання і практичний досвід певної школи майстрів, які найбільш вкорінені в традиціях нашого краю, через нестандартний креативний підхід та інші цікаві форми роботи, залучити ширше коло молоді до музею.

Учасники проекту –  дитячий вокальний ансамбль Сокальської гімназії (керівник Світлана Ярема) та учні Сокальської ЗШ №5 у літературномузичній композиції «Веснакрасна» показали високі музичні, вокальні здібності та емоційно декламували поезію.

Зачарувала слухачів своїм чудовим співом учениця Сокальської гімназії Галина Горбань, яка виконала «Веснівку» Віктора Матюка та пісню про маму. Христина Лисяк та МаріяІлона Сантар зворушили серця гостей музею поезією про Богородицю, про Божий Храм та маму. Учениця Сокальської ЗШ №5 Соломія Піхоцька виконала два фортепіанні твори. «Дівчинавесна» (працівниця музею Андріана Вівчарик) запросила учасників свята до весняного хороводу.

Згодом діти захоплено експериментували з дивовижною глиною під час майстеркласу, який проводили народний майстер, член об’єднання народних майстрів Львівщини Богдан Ямовий та його дружина –  надійна помічниця Оксана Ямова.

Під час екскурсії, яку провела молодший науковий співробітник Ольга Янчук, гості оглянули виставку кераміки Василя Шостопальця (XIX ст.) та сучасні вироби сокальського майстра Богдана Ямового.

Окрасою свята був виступ ансамблю міського осередку Союзу українок «Берегиня». Неповторно, гармонійно звучали у їх виконанні українські пісні про Богородицю, маму, весну.

Уважно слухали гості музею завідувача філією митця Анатолія Покотюка. Він представив нову експозицію «В переддень нової епохи на Землі», в якій розповідається про єдиний можливий шлях, що може порятувати людство та Україну.

На виставці експонуються фрагменти бесід з Космічним розумом, дослідження філософії Нострадамуса, Едгара Кейсі, ясновидиці Ванги, тібетських мудреців про нову епоху і майбутнє України, а також дослідження книги «Вознесені Вчителі» про майбутнє світу, про 2012 рік і перехід людства на новий ступінь еволюції, Небесні послання Мельхиседека, тексти яких оформлені в рамках, виготовлених у Ватикані у 1908 році.

Серед експонатів – фрагмент шапки і волосина Степана Бандери. В інформації сказано: «В 1939 р. Степан Бандера сидів в одиночній камері Берези Картузької… Прибув на Сокальщину, в Поторицю… 12річній дочці Івана Литвина –  Ользі подарував шапку і сказав: «Може ще колись приїду на білім коні…». Ця шапка зберігалась на горищі, під платвою. Ольга Литвин, жителька с. Поториця, подарувала її нашому музею через Івана Гуменюка 11 березня 1997 р.

Окремо варто виділити книгу «Вознесені Вчителі». Спокон віків Істоти, що випередили нас в еволюції, використовують метод спілкування з нами: прямий телепатичний контакт або ченнелінг.

Небесні Армії розпочали битву з незліченними силами Пітьми. Готується війна світів, вищі космічні понадлюдські системи борються з силами зла на Землі, що отруюють Космос і ушкоджують всю Сонячну Систему.

В експозицію також входять нові експонати: фрагмент дерева, під яким проповідував Ісус Христос, фрагмент Мамрійського Дуба часів Святої Трійці і Первосвященика Бога Всевишнього Мельхиседека, Тризуб, що побував у місцях діянь Мельхиседека та в інших святих місцях Землі, Хрест, що містить воду з ріки Йордан, в якій був охрещений Ісус Христос, земля з Храму Людства (м. Халсіон, Каліфорнія, США), і попіл Саї Баби, що матеріалізувався на очах його учнів, земля з могили Тараса Шевченка, яку піднімали на гору Еверест.

Відомий український астролог, космопсихолог і народознавець Іван Круп"як подарував музею картину «Атлас Небесних Сфер древніх часів». В дарчому написі він пише: «Унікальному і неповторному Сокальському музеєві і Його Творцю панові Покотюку Анатолію в честь вдячності від Івана Круп’яка, космопсихолога з м. Тернополя.

Шановний і поважний Пане!

Нехай Ваш дух не перестане

Шукати істини шляхів – 

Шукати істини шляхів– 

Серед безмежності віків!

З низьким поклоном Круп’як.

Дня 9 місяця травня літа 2012».

Цікавим є експонат – фрагмент тисячолітнього дуба з Холодного Яру – ровесника Київської Русі…

«Біля нього бував віщий Олег, войовничий Святослав, рятувались волхви від переслідувань князя Володимира, який хрестив Русь, мимо цього дуба йшли до Суботова та в Чигирин під булаву Богдана Хмельницького, тут бував живописець Данило Нарбут…».

Юлія БОРИС, працівник музею «Людина. Земля. Всесвіт».

Голос Сокальщини на GoogleNews