Незабутні спогади в історії нашого села і школи залишив останній місяць зими. Зокрема, запам“ятається він угринівцям Міжнародним днем рідної мови, який став святом як для вчителів, так і учнів. Організували його класні керівники, вчителі української мови Марія Пукас (5 кл.) і Тетяна Шостак (8 кл.). І як завжди, активну участь у ньому взяли учні 1го і 4го класів (класоводи Олеся Мацюра і Вікторія Заяць). Всі учні і вчителі прийшли на свято у вишиванках. Учні читали вірші, розповідали про рідну українську мову, розгадували загадки, інсценізували невеличкі сценки, співали пісні. Директор школи Іван Курцеба привітав присутніх із святом і розповів про значення рідної мови для кожного народу, а у світі існує понад 6 тисяч різних мов. Вчитель Вікторія Заяць зачитала «Молитву до мови» Катерини Мотрич. А голова місцевого осередку Союзу українок, автор цих рядків, котра володіє шістьма мовами – українською, російською, англійською, німецькою, польською, латинською, розповіла як святкують День української мови союзянки в різних країнах, наприкінці заспівала піснюмолитву про рідну українську мову «Боже, Отче милостивий, ти нам дав цю мову красну»… На цьому акорді закінчилося свято, бо ці палкі слова молитви припали до душі учням, вчителям, батькам.
А 25 лютого учні та вчителі школи урочисто відзначили 140річчя від Дня народження Лесі Українки, яке підготували учні 67 класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Марії Петрушки. Учениця 7 класу Наталія Ферко розповіла коротку біографію Лесі Українки. Образи Мавки, Лукаша та Лісовика вдало інсценізували семикласники Наталія Мацюра, Ярослав Савков, Вадим Максимищак. А дівчата четвертокласниці з класоводом Вікторією Заяць присвятили поетесі дитячу пісеньку «Леся – наша поетеса…».
В цей день ми також відзначили і Свято українських героїнь, яке на Україні святкують в останню неділю лютого. Чому саме цей місяць обрали? Вибір підказали декілька об“єктивних факторів. Адже у лютому народилася одна з найталановитіших і наймужніших дочок України – Леся Українка, яка палким словом кликала до мужності і подвигів здорових та сильних, хоч сама була невиліковно хвора. Саме в цьому місяці завершили своє земне життя славні українські патріотки – Ольга Басараб, Олена Теліга, Наталія Шухевич та інші. І ще 9 лютого 1893го року народилася легендарна героїня визвольних змагань 19141920 років Гандзя Дмитерко. Жіночий героїзм – це найвищий ступінь героїзму. Адже жінка від природи – делікатна, ніжна, фізично слабка. Кожний героїчний вчинок коштує їй набагато більше, ніж чоловікові. І все ж упродовж усієї історії України ми маємо подиву гідні приклади жіночого героїзму. Хвилиною мовчання учні та вчителі із запаленою свічкою вшанували пам“ять жінокгероїнь, які віддали життя за Україну.
А хіба ми, сучасні жінки України, не героїні? Повсякденна праця вдома, на роботі, участь у громадській роботі – це ж гідне служіння своєму народові, ненціУкраїні.
Софія БУТРИНСЬКА, активна учасниця свята.